Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek - Son Dakika

Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek

02.12.2020 07:45

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisinde yapılan 4 oylamada eşitlik bozulmayınca kura çekimine gidildi. Kura sonucu CHP'li üye Deniz Karakurt Belediye Başkan Vekili olarak belirlenirken AK Parti'nin seçime itiraz edeceği öğrenildi.

Zimmet ve irtikap suçlarından Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırmasının ardından Belediye Meclisinde başkan vekilliği için oylamaya gidildi. Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'ndaki oylamada, CHP'li üye Deniz Karakurt ile AK Parti'li üye Aydın Pehlivan, Başkan Vekilliği görevi için yarıştı.

SALT ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADI

Seçimde 3'te 2 çoğunluğun arandığı ilk turda CHP'li üye Deniz Karakurt 17 oy alırken, AK Parti'li Aydın Pehlivan 14 oyda kaldı. İkinci turda ise Karakurt 16, Pehlivan 15 oy aldı. CHP grubunun isteği üzerine toplantıya 10 dakika ara verildi. Salt çoğunluğun arandığı üçüncü turda ise iki aday da 15'er oy aldı. Bu turda bir pusulada CHP'li Meclis Üyesi Ali Aydın'ın isminin yazılı olduğu görüldü.

AK PARTİ'NİN İTİRAZ EDECEĞİ ÖĞRENİLDİ

Yapılan oylamada 4'üncü turda da sonuç alınamayınca kura çekimine geçildi ve Belediye Başkan Vekilliği görevine Deniz Karakurt getirildi. Bu gelişmenin ardından iseAK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik'in sonuca itiraz edeceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Savcılık tarafından Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve iki yardımcısının da bulunduğu birçok kişi için soruşturma açılmıştı. Soruşturma kapsamında Aksoy ve yardımcıları gözaltına alınırken, yapılan işlemlerin ardından 'Zimmet' ve 'İrtikap' suçlarından tutuklanmıştı. İçişleri Bakanlığı ise tutuklanan Aksoy'un görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Lille, Reims'e karşı 3 puanı uzatmalarda aldı "Yaza sağ çıkamayabilirim" diyen Seren Serengil sevgilisiyle kayağa gidince tepkilerin ardı arkası kesilmedi Tartıştığı karısını çok sayıda bıçak darbesiyle ağır yaraladı Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Son Dakika: Türkiye'de 17 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 165 kişi vefat etti, 6436 yeni vaka tespit edildi Vodafone Park'taki dev derbide gülen Beşiktaş! Liderliğini devam ettirdi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı