Menşe-i Şahadetnamesi Uygulamadan Kaldırıldı - Son Dakika

Menşe-i Şahadetnamesi Uygulamadan Kaldırıldı

05.01.2012 15:00
Menşe-i Şahadetnamesi Uygulamadan Kaldırıldı, System.String[]

Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Alparslan, menşe-i şahadetnamesinin uygulamadan kaldırıldığını bildirdi.

Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Alparslan, menşe-i şahadetnamesinin uygulamadan kaldırıldığını bildirdi.

Alparslan, yaptığı yazılı açıklamada, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinin yürürlüğe girdiğini belirtti.

Kanun ve yönetmelik kapsamında her işletmenin kayıt defteri tutmak zorunda olduğunu ifade eden Alparslan, doğan buzağıların 7 gün içerinde bildirileceğini ve 20 gün içindi küpelenerek kayıt altına alınacağını kaydetti.

Alparslan, şunları kaydetti:

"İşletmeye alınan ve işletmeden çıkan hayvanlar 7 gün içinde İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bildirilecek kayıtları tutulacaktır. Menşe-i şahadetnamesi uygulamadan kaldırılmıştır. Küçükbaş hayvanlarda nakil belgesi, büyükbaş hayvanlarda pasaport belgeleri kullanılacaktır. Kanun ve yönetmeliklere göre, hayvancılık işletmelerine yasal belgeleri ile gelen ancak zamanında bildirimleri yapılmayan hayvanlar ile işletmeye belgesiz olarak geldiği tespit edilen hayvan sahiplerine idari para cezaları verilecektir. Ancak bundan sonra belgesiz gelmiş hayvanlar son işletmelerine alınacak ve yasal belgeleri verilecektir."

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Menşe-i Şahadetnamesi Uygulamadan Kaldırıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret