Merakla Beklenen Filmler Aralık Ayında SineBU 'da - Son Dakika

Merakla Beklenen Filmler Aralık Ayında SineBU 'da

05.12.2017 10:46
Merakla Beklenen Filmler Aralık Ayında SineBU 'da, System.String[]

Boğaziçi Üniversitesi'nin sinema salonu SineBU'da Aralık ayında Türkiye sinemasından üç, dünya sinemasından beş film ile gösterimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Ödüllü filmler Sarı Sıcak, Dönme Dolap ve yurtdışında büyük ses getiren Buğday, Körfez, Godard ve Ben, Suburbicon'dan çok konuşulan filmler Kare ve Kutsal Geyiğin Ölümü sinemaseverlerle buluşuyor.

SineBU'da Aralık'ın ilk haftasında Kare ve Kutsal Geyiğin Ölümü kaçıranlar için tekrar seyirciyle buluşacak; başrollerini Elisabeth Moss, Dominic West ve Claes Bang'in paylaştığı 2017 Cannes'da gösterimi yapılan KARE. Diğer bir başarılı film ünlü Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos'un çektiği izleyiciyi tekinsiz, oyunbaz ve özenle tasarlanmış yeni bir lanetli Lanthimos evrenine davet eden filmi KUTSAL GEYİĞİN ÖLÜMÜ bir diğer vizyona girecek olan film Semih Kaplanoğlu'nun Altın Ayı ile bitirdiği serisi Yumurta, Süt ve Bal'dan 7 yıl sonra yaptığı ilk film BUĞDAY izleyicilere unutulmayacak deneyimler yaşatacak.

Aralık'ın ikinci haftasında sinemaseverler, 32. Venedik Film Festivali eleştirmenler haftasında dünya prömiyeri yapılan filmin gerçekçilikten şiirsel gerçekçiliğe evrilen anlatımıyla övgü alan film KÖRFEZ ve Fikret Reyhan'ın ilk uzun metrajlı İstanbul Film Festivali ve Moskova Film Festivali'den ödülle dönen filmi SARI SICAK'la buluşacak.

SineBU'nun Aralık ayı boyunca sinemaseverlerle buluşturacağı diğer yapımlar arasında; Yönetmenliği George Clooney tarafından üstlenilen, ilk gösterimi Venedik'te olan film, kara komedi ve dönem filmi kelimeleriyle anlatılan film SUBURBICON ve Cannes 2017'de yarışan film yönetmen Godard ve eski aşkı arasındaki anılardan yola çıkarak yazılmış bir film olan GODARD VE BEN, New York Film Festivali kapanışında gösterime giren Woody Allen imzalı DÖNME DOLAP yer alıyor.

Merakla Beklenen Filmler Aralık Ayında SineBU 'da

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Merakla Beklenen Filmler Aralık Ayında SineBU 'da - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü