Meram Belediyesi'nden Esnafa Büyük Kolaylık - Son Dakika

Meram Belediyesi'nden Esnafa Büyük Kolaylık

12.01.2012 13:00
Meram Belediyesi'nden Esnafa Büyük Kolaylık, System.String[]

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 29 Şubat'a kadar beyannamesini veren esnafa büyük bir kolaylık sağlayarak ölçü ve tartı aletlerini yerinde muayene edecek.

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 29 Şubat'a kadar beyannamesini veren esnafa büyük bir kolaylık sağlayarak ölçü ve tartı aletlerini yerinde muayene edecek.

Meram Belediyesi Zabıta Müdürü Rahim Kesmez, yaptığı yazılı açıklamada, işlerinin yoğunluğu nedeniyle ölçü ve tartı aletlerinin muayenesini zamanında yaptıramayan esnafa yerinde hizmet verdiklerini belirtti.

Beyannamelerini Şubat sonuna kadar veren esnafın ölçü ve tartı aletlerini hizmet verdikleri yerde yaptıklarını ifade eden Kesmez, şunları kaydetti:

"İlgili yasaya göre esnafın her 2 yılda bir ölçü ve tartı aletlerini kontrol ettirmesi gerekli. 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunun 15. maddesine istinaden; damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanan kişilere bin 358 ila 13 bin 590 lira arasında para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca

'bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilir' hükmünden esnafımızın etkilenmemesi için muayene süresi dolmuş ölçü aletlerini kullanan kişilerin 29 Şubat 2012 tarihine kadar ölçü ve tartı aletlerinin beyannamelerini Zabıta Müdürlüğümüze vermeleri gerekmektedir. Beyannamelerini veren esnafımızın ölçü ve tartı aletlerinin muayenesi hizmet verdikleri adreslerde gerçekleştirilecektir."

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Meram Belediyesi'nden Esnafa Büyük Kolaylık - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal Türkiye'deki şirketlerini kapattı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır