Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi - Son Dakika

Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi

25.07.2019 12:56
Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi, System.String[]

Konya Büyükşehir Belediyesinin, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Konya genelindeki çiftçilere verdiği destek çerçevesinde Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesinin, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Konya genelindeki çiftçilere verdiği destek çerçevesinde Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi dağıtıldı.

Meram'ın Botsa, Yeşildere, Karadiğin Deresi, Çayırbağı, Karahüyük, Durunday ve Hatunsaray mahallelerine verilen makineler, muhtarlara teslim edildi. Meram Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, "Hem Konya Büyükşehir Belediyesi hem de Meram Belediyemiz, üzüm üreticilerimize yönelik makine desteğiyle, her zaman çiftçilerimizin yanında olduğunu göstermiştir" dedi.

Büyükşehirlerin İl Özel İdarelerinin kapanmasıyla çiftçi ve tarıma desteği görevini artık Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi tarafından yürütüldüğünü anımsatan Başkan Kavuş, "Bu destekler çerçevesinde bugün Meramlı çiftçilerimize saatte 750 kilogram üzüm işleme kapasitesine sahip bu makineleri veriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz her konuda olduğu gibi 'Üretmek Sizden Destek Büyükşehir'den sloganıyla tarımda da ilçelerin yanında olmuştur. Verdiği bu önemli destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Uğur İbrahim Altay Beyefendi'ye teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Çiftçimiz için verdiğimiz sözler birer birer hayata bulacak"

Meram'ın 69 mahallesinden 25'inin tarımla uğraştığını hatırlatan Başkan Kavuş, "Biz de Meram Belediyesi olarak tarımı desteklemek ve çiftçimizin yanında olmak adına birçok proje üretiyoruz. 20 gün önce deneme üretimine başladığımız 'Sebze Fidesi Üretim Tesisi' bunun en güzel örneği oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklediği, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Merkez Sebze Üreticileri Birliği ile birlikte yürüttüğümüz projede ciddi bir yol aldık, yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte, seçim süresi boyunca onlar için Süt Toplama Merkezinden, organik ürün satışı yapabilecekleri pazar alanına kadar verdiğimiz sözler birer birer hayat bulacak. Mahallelerin ortak bölgelerine yapılacak Süt Toplama Merkezleri önümüzdeki bahar aylarında faaliyetlerine başlayacak. Üçte biri tarımla uğraşan bir ilçe olarak üretimden satışa kadar her kademede çiftçimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. - KONYA

Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi
Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi
Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak istiyoruz "Süt banyosu" görüntülerine ilişkin yargılanan iki sanığın 15'er yıla kadar hapsi istendi Beşiktaş'ta başörtülü öğretmeni darbeden saldırgana 2 bin TL para cezası kesildi Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet... Döner fabrikasındaki skandala Bakanlık el atınca videoda kahkahalar atan şahsın suratı asıldı Yerde bulduğu kaya parçası sayesinde 2 milyonluk servete kondu