Meraya atılan gübre yüzünden 8 koyunu telef olan çoban: Yapanları Allah'a havale ediyorum - Son Dakika

Meraya atılan gübre yüzünden 8 koyunu telef olan çoban: Yapanları Allah'a havale ediyorum

30.11.2020 12:06

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde meraya atıldığı iddia edilen gübre, bölgede otlanan 8 koyunun zehirlenmesine neden oldu. Koyunların sahibi, olayın sabotaj olduğunu ifade edip, "Yapanları Allah'a havale ediyoruz" dedi.

Ramazan Demir ve Bayram Anlar isimli vatandaş, Sağlamtaş Mahallesi'nde meraya otlatmak için koyunlarını saldı. Bir süre sonra yere yığılan 8 koyunun, merada otladığı sırada fark etmeyerek yediği gübreden zehirlendiği öne sürüldü.

"YAPANLARI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

Olayla ilgili konuşan sürü sahiplerinden Ramazan Demir, "Otlatmaktan dönerken 6 koyunum kimliği belirsiz kişi veya kişilerin meraya döktüğü gübre yüzünden zehirlendi. Bunu yapanları Allah'a havale ediyorum" dedi.

"ÇOBANLARA YÖNELİK SABOTAJ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

Olayın insanlık dışı olduğunu ifade eden Sağlamtaş Mahallesi Muhtarı Ramazan Ersoy ise, "Olayın ardından jandarma ve ilçe tarım ekipleri inceleme başlattı. Bu olayı gerçekleştiren kişi, belli ki kuzu yemi ile üre gübresini karıştırıp meraya dökmüş. Yapılan olayın çobanlara yönelik sabotaj olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Meraya atılan gübre yüzünden 8 koyunu telef olan çoban: Yapanları Allah'a havale ediyorum - Son Dakika


Advertisement