Merdoğlu Ömer Bey Filmi - Son Dakika

Merdoğlu Ömer Bey Filmi

09.07.2011 09:51
Merdoğlu Ömer Bey Filmi

Merdoğlu Ömer Bey filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Merdoğlu Ömer Bey filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Kökeni kırsal kesime dayalı tutucu, dindar ve zengin bir ailenin tek oğludur Ömer (Mahmut Cevher). Evli ve iki çocuklu Ömer, ailesine bağımlı olarak baba geleneklerini sürdürürken, farklı bir çevrenin kadınlarıyla da ilişki kurmaktan kendini engelleyemez... Bunlardan biri şarkıcı Gülperi (Ayşegül Ünsal), diğeri de amatör tiyatro oyuncusu İpek'tir. (Yaprak Özdemiroğlu) Ancak bu bağlamda İpek, ağır basar ve aralarında duygusal bir ilişki kurulur... Farklı bir dünya içindeki kişilik ararken, bu ilişkiye ailesi baş kaldıracak ve sonunda Ömer, karısı (Necla Nazır) tarafından terkedilecektir.

'Merdoğlu Ömer Bey' Kültür Bakanlığı 'teşvik ödülü' (1985) kazandı.

Yönetmen: Yusuf Kurçenli

Senaryo: Ayşe Şasa, Yusuf Kurçenli

Oyuncular: Suna Pekuysal, Meral Orhonsay, Yaprak Özdemiroğlu, Necla Nazır, Mahmut Cevher

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı: Merdoğlu Ömer Bey

Yapımcı Firma: Varlık Film

Yapım Yılı: 1986

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Filmin Süresi: 86 dk.

YORUMLAR
500
Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'dan Altınköy Açık Hava Müzesi'ni özel işletmelere açma kararı tepki çekti Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'dan Altınköy Açık Hava Müzesi'ni özel işletmelere açma kararı tepki çekti Cristiano Ronaldo'nun kız kardeşinden Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e sert tepki: Saygı duy yaşlı adam Cristiano Ronaldo'nun kız kardeşinden Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e sert tepki: Saygı duy yaşlı adam Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Murat Kurum'dan sosyal konut açıklaması geldi Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Murat Kurum'dan sosyal konut açıklaması geldi

Son Dakika Güncel Merdoğlu Ömer Bey Filmi - Son Dakika


Advertisement