Meriç Nehri'nde Bir Yılda 47 Kaçak Boğuldu - Son Dakika

Meriç Nehri'nde Bir Yılda 47 Kaçak Boğuldu

19.01.2012 15:06
Meriç Nehri'nde Bir Yılda 47 Kaçak Boğuldu, System.String[]

2011 yılı içerisinde yasa dışı yollardan Avrupa'ya geçmeye çalışan binlerce kaçaktan 47 tanesi Meriç Nehri'nde boğularak hayatını kaybetti.

2011 yılı içerisinde yasa dışı yollardan Avrupa'ya geçmeye çalışan binlerce kaçaktan 47 tanesi Meriç Nehri'nde boğularak hayatını kaybetti.

Daha iyi bir hayat hayaliyle Avrupa'ya ülkelerine gitmeye çalışan kaçakların çileli yolculuğu zaman zaman ölümle son buluyor.

Savaş ve iç karışıklıklar ve yoksulluğun hüküm sürdüğü Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinden ayrılan insanlar yasa dışı bir yolculuğa çıkıyor. Çoğunluğunu Filistin, Somali, Irak ve Myanmar uyruklu kaçaklar, genellikle Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine geçmeye çalışıyor.

Edirne Valisi Gökhan Sözer, Avrupa Birliği üyesi Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan binlerce kaçağın Edirne'de yakalandığını söyledi. Göçmen kaçaklığı ile mücadelenin Edirne'nin önemli bir sorunu olduğunu anlatan Sözer, kaçakların sayısında bir önceki yıla göre iki kat artış olduğuna dikkat çekti.

2011 yılı içerisinde Edirne'de yakalanan kaçak sayısının 22 bin 500'e ulaştığını anlatan Sözer, "Ülkelerinde savaş, iç karışıklık veya daha iyi bir hayat yaşamak isteyen binlerce yabancı uyruklu sınırı yasa dışı yollardan geçmek istiyor. Bunu yaparken de Bulgaristan ve Yunanistan'a komşu olan Edirne'yi kullanıyorlar. Bazen üzücü olaylarla da karşılaşıyoruz. Kaçaklar nehirden geçmek isterken boğularak ölüyor. Tabii bunlar çok üzücü hadiseler. Göçmen kaçakçılığıyla mücadele bizim ciddi bir sorunumuz." diye konuştu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Meriç Nehri'nde Bir Yılda 47 Kaçak Boğuldu - Son Dakika


Son Dakika

Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı