Merkel'in İsrail'in solunum cihazı talebini reddettiği öne sürüldü - Son Dakika

Merkel'in İsrail'in solunum cihazı talebini reddettiği öne sürüldü

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Almanya'dan solunum cihazı talep ettiği ancak Başbakan Angela Merkel tarafından söz konusu talebin reddedildiği iddia edildi.

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, Netanyahu'nun kısa bir süre önce Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde, Kovid-19'la mücadele kapsamında solunum cihazı talep ettiği belirtildi. Merkel'in söz konusu talebi olumsuz karşıladığı belirtilen haberde, başka ayrıntıya yer verilmedi.

YURT DIŞINDAN EKİPMAN ALMAK İÇİN MOSSAD EKİP KURDU

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden daha önce yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun salı günü Almanya Şansölyesi ile telefonda görüştüğü ifade edilmiş, söz konusu görüşmeye ilişkin başka ayrıntı verilmemişti.

İsrail'in Kamu Yayın Kuruluşu KAN'nin 25 Mart'taki haberinde, Dış İstihbarat Servisi MOSSAD'ın Başkanı Yossi Cohen ile Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Meir Ben-Shabbat'ın yurt dışından gerekli tıbbi ekipmanı satın almak için ortak bir ekip kurduğu kaydedilmişti.

İSRAİL'DE SON DURUM

İsrail Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Kovid-19 teşhisi konulan kişi sayısı 3 bin 460'a ulaşırken, 12 kişi de hayatını kaybetti.

Merkel'in İsrail'in solunum cihazı talebini reddettiği öne sürüldü
Son Dakika: Almanya Başbakanı Angela Merkel, doktorunda koronavirüs çıkması üzerine kendisini karantinaya aldı

Merkel'in kendini karantinaya almasının ardından alışveriş yaptığı marketteki Almanlar panik oldu

Tüyler ürperten 8 yıllık koronavirüs raporu! Bugün yaşananlar tek tek kaleme alınmış

İsrail'de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 2 bin 369'a yükseldi

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Pizza siparişi verenler, kapıyı açtıklarında bu manzara ile karşılaştı! ABD'de ordu birlikleri, protestoların arttığı Minneapolis'e girdi Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Uzay yolculuğu için tarihi an! SpaceX'in Crew Dragon roketi, içindeki 2 astronotla birlikte uzaya fırlatıldı Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada Çin, koronavirüse karşı "yüzde 99 etkili olacak" aşı geliştirdi Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı ABD'deki göstericilerin öfkesi dinmiyor: Asıl yağmacı olan devlet