Son Dakika Haberleri: Merkel'in Yaptırım Tehdidi İşe Yaramıyor! Bir Alman Devinden Daha Türkiye'ye Yatırım

Merkel'in Yaptırım Tehdidi İşe Yaramıyor! Bir Alman Devinden Daha Türkiye'ye Yatırım

4 ay önce

Almanya Başbakanı Merkel'in, "Türkiye'nin Gümrük Birliği anlaşması güncellenmesin" açıklamasının ardından bir Alman firması daha Türkiye'ye yatırım yapacağını açıkladı.

Almanya'daki siyasetçilerin  Türkiye aleyhtarı kampanyaları yatırımcılar nezdinde işe yaramıyor. Bir Alman devi daha  Türkiye'ye yatırım yapacak.

TÜRKİYE'Yİ ÜS YAPACAKLAR

138 ülkede faaliyet gösteren Alman sağlık devi Synlab,  İstanbul'da kuracağı ileri teknoloji laboratuvar kompleksiyle  Türkiye'yi üs yapacak.

10 MİLYON TL YATIRIM

Synlab  Türkiye temsilcisi İlker Kütükoğlu, şirketin Ortadoğu,  Afrika ve Doğu Balkan ülkeleri için kompleks bir laboratuvar açmayı planladığını, buna yer aradıklarını hatırlatarak, "Devletin teşvikleri sayesinde yatırımı  İstanbul'da yapmaya karar verdik. Uygun fiyatlar nedeniyle  İtalya,  İspanya hatta  Almanya'nın testlerini bile yapabiliriz. Yaklaşık 10 milyon TL'lik bir yatırım yapılacak" dedi. Tüm  Avrupa'da çocuk metabolizma hastalık testlerinin sadece  Almanya'da yapıldığını belirten Kütükoğlu, "Yoğunluk sebebiyle sonuç alma süresi uzuyor. Bunun dışında  Türkiye'de yapılmayan ve  Almanya'ya gönderilen çok sayıda test de  İstanbul'da yapılacak" diye konuştu.

BEŞİNCİ BÖLGE TEŞVİKLERİ

Ekonomi Bakanlığı laboratuvar yatırımı yapan şirketlerin beşinci bölge desteklerinden yararlanmasının önünü açmıştı. Bu alanda yatırım yapacak yatırımcıya yatırım katkı oranı yüzde 40 olmak üzere indirimli kurumlar vergisi uygulanıyor. 7 yıl süreyle sigorta primi işveren hissesi desteği veriliyor. Faiz desteği ile gümrük vergi ve KDV istisnası sağlanıyor.(Kaynak:  Sabah)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Final Yapması Beklenen Çocuklar Duymasın'dan Yeni Fragman Geldi! Haluk Sevgili Yapıyor 13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı
Yoğurtçu Bayram'la İlgili Şikayetler RTÜK'ün Telefonlarını Kilitledi