Son Dakika Haberleri: Merkel: Konya'daki Alman Askerlerine Ziyareti Türkiye İle Pazarlık Konusu Yapmayız

Merkel: Konya'daki Alman Askerlerine Ziyareti Türkiye İle Pazarlık Konusu Yapmayız

4 ay önce

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Konya'daki Alman askerlerine ziyaret izninin, Türkiye ile siyasi pazarlık konusu yapılamayacağını söyledi. Merkel, böyle bir durum olması halinde talepleri reddedeceğini açıkladı.

Başbakan  Merkel,  Almanya Birinci Televizyon Kanalı ARD'nin geleneksel yaz röportajında,  Konya'daki Alman askerlerine ziyaret izni verilmesine yönelik  Türkiye ile görüşmelerin süreceğini ifade etti.

Merkel, bir soru üzerine, ikili görüşmelerde  Türkiye'den  Almanya'ya iltica talebinde bulunanlar konusunda bir istek olmadığını, ayrıca bunun ziyaret izniyle ilişkisinin bulunmadığını vurguladı.

"BÖYLE BİR ŞEY OLURSA TALEBİ REDDEDERİZ"

İlticalara mahkemelerin baktığına işaret eden  Merkel, bunun siyasi pazarlık konusu yapılmak istenmesi durumunda yanıtlarının ne olacağına yönelik soru üzerine, "Sizin kaynaklarınız ne diyor bilmiyorum ama bizim görüşmelerimizde böyle bir şey gündeme gelmedi. Böyle bir şey olması durumunda da bu talebi açıktan reddederiz.'' dedi.

"YAŞANANLAR NAHOŞ"

Merkel, ziyaret hakkının buna halel getirilmeden ve yan istekler olmadan sağlanması gerektiğini vurgulayarak, ''Yaşananlar nahoş, gerçekten nahoş'' ifadesini kullandı.

"ALMAN VEKİLLERİN KENDİ ASKERLERİNİ ZİYARET ETMESİ DOĞAL HAKLARI"

Alman milletvekillerinin kendi askerlerini ziyaret etmelerinin doğal hakları olduğunu ifade eden  Merkel, Alman hükümetinin yanı sıra NATO'nun da  Türkiye ile bu konuda görüşeceğini bildirdi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Karın Ağrısı Şikayeti ile Hastaneye Giden Adamın Anüsünden Yılan Balığı Çıktı Ukraynalı Gazeteciden Bir Garip İstek: Yeni Seçilecek Meclis Başkanıyla Cinsel İlişkiye Girmek İstiyorum
Son Dakika: Eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu, Hayatını Kaybetti