Merkel ve Schulz'un Tv Düellosu 3 Eylül'de - Son Dakika

Merkel ve Schulz'un Tv Düellosu 3 Eylül'de

25.04.2017 15:37
Merkel ve Schulz'un Tv Düellosu 3 Eylül'de

Almanya'da 24 Eylül Pazar günü yapılacak olan Federal Parlamento seçimlerinde Başbakan Angela Merkel (CDU) ve rakibi Martin Schulz (SPD) seçimden üç hafta önce TV'de karşı karşıya gelecekler.

Almanya'da 24 Eylül Pazar günü yapılacak olan Federal Parlamento seçimlerinde Başbakan Angela Merkel (CDU) ve rakibi Martin Schulz (SPD) seçimden üç hafta önce TV'de karşı karşıya gelecekler.  3 Eylül tarihinde gerçekleşecek buluşma ARD, RTL, Sat.1 ve ZDF kanalları tarafından canlı olarak yayınlanacak. Bir buçuk saat sürmesi planlanan programda iki lidere soruları Maybrit Illner, Sandra Maischberger, Peter Kloeppel ve Claus Strunz soracak.

Konuların önceden belirleneceği TV düellosundaki konuşma sırası ise, kura ile saptanacak.

Liderlerin televizyon ekranlarında kozlarını paylaşmaları 2002 yılında Gerhard Schröder ile Edmund Stoiber arasında başlamış, 2005, 2009 ve 2013 seçimlerinde de dönemin liderleri tarafından tekrarlanmıştı. - Dortmund

Finlandiya'dan Rusya'ya vize kısıtlaması Finlandiya'dan Rusya'ya vize kısıtlaması 4'üncü kattan düşen 7 yaşındaki Alkas, ağır yaralandı (2) 4'üncü kattan düşen 7 yaşındaki Alkas, ağır yaralandı (2) Almanya Başbakanı Scholz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman ile görüştü Almanya Başbakanı Scholz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman ile görüştü
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Merkel ve Schulz'un Tv Düellosu 3 Eylül'de - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement