Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar düşüşe geçti - Son Dakika

Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar düşüşe geçti

19.11.2020 14:02

Son Dakika! Bugün ilk kez Naci Ağbal başkanlığında toplanan Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası politika faizini 475 baz puan artırarak yüzde 10.25'ten yüzde 15 seviyesine yükseltti. Karar sonrası dolar 7,70 seviyesinden 7,54'e kadar geriledi.

Türkiye'nin Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi zirvesinde yaşanan gelişmeler döviz üzerinde de etkili oldu. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda ekonomide reform mesajı verirken, bu açıklamalardan sonra gözler Merkez Bankası'nın Para Politikası toplantısına çevrildi.

Toplantı öncesi güne sakin bir başlangıç yapan dolar gün içinde de bu seyrini sürdürürken yeni ekonomi yönetiminin ilk önemli sınavı olarak gösterilen PPK toplantısından çıkan karar dövizde hareketliliğe neden oldu.

POLİTİKA FAİZİ 475 BAZ PUAN ARTIRILDI

Merkez Bankası politika faizini 475 baz puan artırarak yüzde 10.25'ten yüzde 15 seviyesine yükseltti. Dolar ilk tepki olarak 7.54 seviyesine kadar indi.

EURO VE STERLİNDE SON DURUM

Faiz kararının ardından euro 8,95 liradan, sterlin ise 10 liradan işlem görüyor.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar düşüşe geçti

Son Dakika Ekonomi Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar düşüşe geçti - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak ABD'deki kanlı baskından 3 gün önce "Kongre hedef olabilir" uyarısı yapılmış Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan'dan sağlık çalışanlarına yönelik tepki çeken sözler: 'Rüşvetimi ver susayım' mantığı gibi Erdoğan 'geçmiş olsun' dedi mi? Ahmet Davutoğlu ve Selçuk Özdağ'dan birbiriyle çelişen iki farklı açıklama Vodafone Park'taki dev derbide gülen Beşiktaş! Liderliğini devam ettirdi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı