Mermer, Kurt da Oldu Defter De - Son Dakika

Mermer, Kurt da Oldu Defter De

Mermer, Kurt da Oldu Defter De
Son Güncelleme: 23.03.2012 20:20

İzmir taş gibi bir fuara 18'inci kez ev sahipliği yaptı.12 bin ton taş ve 575 tane blok mermer ve doğal taşın sergilendiği Mermer Fuarı'nda katılımcının yüzü güldü.

İzmir taş gibi bir fuara 18'inci kez ev sahipliği yaptı. 12 bin ton taş ve 575 tane blok mermer ve doğal taşın sergilendiği Mermer Fuarı'nda katılımcının yüzü güldü. Üretici mermerini defter olarak da tanıttı, kurt şekline de getirdi. İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, sektöründe dünyanın üçüncü büyüklükte olan fuarını bir numara taşımak istediklerini belirterek, fuarda çok sayıda iş bağlantısının kurulduğunu söyledi.

İzmir'de 21- 24 Mart'ta gerçekleştirilen Mermer Fuarı'nda katılımcılar, ilginç tasarımlarıyla mermer ve taşlarını pazarladı. 12 bin ton taş ile 575 adet blok mermerin sergilendiği fuarda Tekmar, mermerlerini lunaparka çevirdiği standında tanıttı. Tahta renkli masaların olduğu stantta popkorn, pamuk şeker, renkli macun ve simit satıldı. Jonglörün top ve tabakla yaptığı şov, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Yılda 40 milyon dolarlık mermer ihraç eden Tekmar'ın CEO'su İhya Kangal, geçen yıl mermerlerini kuyruklu piyano şeklinde sergilediklerini bu yıl 'İçimizdeki çocukö konsepti ile lunapark kurduklarını anlattı.

Mermerleri gemi güvertesi şeklindeki stantla tanıtan Faber Madencilik İcra Kurulu Başkanı Yavuz Cinkaya, beş ocakları olduğunu belirterek Çin'den gelip fuara katıldıklarını, fuarın ardından ABD'ye gideceklerini söyledi. Cinkaya, fuardan çok memnun kaldıklarını, yüzde 70'ini ihraç ettikleri ürünleri için ticari bağlantı yaptıklarını anlattı.

Bu fuarda mermer tüm sertliğini kaybetti. Ajanda da oldu, kurt da. Bir firma blok mermeri spiralli ajanda şeklinde tanıtırken bir başka firma mermerden kurt yaptı.

Katılımcıların yanısıra ziyaretçilerin de yüzünün güldüğü fuarın düzenleyicileri de hedef yükseltti. İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, İzmir'de havanın güzel olmasının da etkisiyle katılımın yoğun olduğunu vurgulayarak, 'Katılımcı ve katılanların ticari ilişkileri bakımından son derece başarılı bir fuar geçirdik. Böylesine bir fuara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yer sıkıntının aşılması için çalıma var. Çözüldüğü zaman bu fuar dünyada en büyük fuar olacak. Bu fuar sektöründe dünyanın ilk üç fuarı arasında bizim hedefimiz dünyanın en büyüğü olmak. Katılımcılarla görüştük. Genel olarak hoşnutlar özellikle ikinci ve üçüncü günlerde ticari aktivitenin yüksek olduğunu görüyoruz . Yerli ve yabancı katılımcıların iyi işler yaptığına şahit oldukö dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mermer, Kurt da Oldu Defter De - Son Dakika


Advertisement