Son Dakika Haberleri: Mersin 31 Yıl Sonra Gelen Şehitlik Beratı

Mersin 31 Yıl Sonra Gelen Şehitlik Beratı

2 yıl önce

31 yıl sonra gelen şehitlik beratıMARDİN İl Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken meydana gelen askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir'in şehitlik beratı, 31 yıl sonra Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.

31 yıl sonra gelen şehitlik beratı

MARDİN İl Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken meydana gelen askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir'in şehitlik beratı, 31 yıl sonra Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan ile birlikte şehit ailesini ziyaret etti. Kaymakam Pamuk, şehit eşi Mine Özdemir (61) ve kızı Demet Özdemir (33) ile bir süre sohbet etti, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen Şehitlik Beratını verdi. Demet Özdemir duygulanarak, 31 yıl sonra gelen şehitlik beratı için gözyaşı döktü.

Kaymakam Pamuk, şehitle gurur duyulması gerektiğini belirterek, "Vahdettin Özdemir, 1986 yılında askeri araçla göreve giderken geçirmiş olduğu trafik kazasında yaralanmış ve tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olmuştur. Devletimiz şehitlerimizin, ailesinin ve yakınlarının her zaman yanında olmuştur" dedi.

Mine Özdemir ise geç gelen bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, "Şu anda eşim adına çok mutluyum. Ona karşı son görevimizi yerine getirmiş gibi hissediyorum. 15 yıl önce şehit olarak tüm işlemler yapıldığı halde, Jandarma Genel Komutanlığı'na şehit beratı almak için başvuru yapmıştım ama nedense verilmemişti. 15 gün önce yeniden Jandarma Genel Komutanlığı'na bir dilekçe daha yazdım. Manevi değeri çok büyük olan bir beratı bizlere veren devletimize, Genelkurmay Başkanlığımıza, Jandarma Genel Komutanlığımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.Kobra Yılanının Isırdığı Aref'in Menajeri: Kısmi Felç Gözüküyor Şener Şen'in Yeğeni Aslı Süme Efeoğlu, Adnan Oktar Operasyonu Kapsamında Gözaltına Alındı

Ünlü Şarkıcı Hatice, Sörf Tahtalı Videosuyla Sosyal Medyada Bomba Etkisi Yarattı