Mersin'de "ham karpuz ve kavun timi" görevde - Son Dakika

Mersin'de "ham karpuz ve kavun timi" görevde

28.05.2022 12:51
Mersin'de "ham karpuz ve kavun timi" görevde

Mersin'in Tarsus ilçesinde, olgunlaşmamış ürün hasadının önüne geçilmesi amacıyla kurulan "ham karpuz ve kavun timi" denetimlere başladı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde, olgunlaşmamış ürün hasadının önüne geçilmesi amacıyla kurulan "ham karpuz ve kavun timi" denetimlere başladı.

Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan çalışmayla, olgunlaşmamış kavun ve karpuzların hasat edilmesinin önüne geçmek amacıyla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Tarsus Ziraat Odası personelinden oluşturulan tim, ilçe genelinde kontrol yapıyor.

Tim, sezon boyunca tarlalarda yapacağı kontrollerle olgunlaşmamış ürün hasadını engelleyecek, sebze meyve halinde de denetimlerde bulunarak ham ürün tespiti halinde ceza uygulayacak.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayri Erdoğan, yaptığı açıklamada, ilçenin karpuz ve kavun üretiminde önemli konumda olduğunu belirterek, "Üreticilerimizin ve tüccarlarımızın hasat yaparken karpuz ve kavunun tam olgunlukta olmasına özen göstermelerini bekliyoruz. Biz de kontrol ve denetimlerimizi sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500
Bozyazı'da Mahalleler Arası Voleybol Turnuvası sona erdi Bozyazı'da Mahalleler Arası Voleybol Turnuvası sona erdi Karakılçık Buğdayı, Kemalpaşa'da Hayat Buluyor Karakılçık Buğdayı, Kemalpaşa'da Hayat Buluyor Mersin'de bir kişi evinde ölü bulundu Mersin'de bir kişi evinde ölü bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mersin'de 'ham karpuz ve kavun timi' görevde - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement