Son Dakika Haberleri: Mersin'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahale Etti

Mersin'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahale Etti

8 yıl önce

Mersin'de BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve Iğıdır Milletvekili Pervin Buldan'ın da katıldığı açık hava toplantısı öncesi, uyarılara rağmen yasa dışı pankart açan göstericilere polis müdahale etti.

Mersin'de İzinsiz Gösteriye Polis Müdahale Etti, System.String[]

Mersin'de BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve Iğıdır Milletvekili Pervin Buldan'ın da katıldığı açık hava toplantısı öncesi, uyarılara rağmen yasa dışı pankart açan göstericilere polis müdahale etti. Gaz bombası kullanılarak dağıtılan göstericiler, milletvekillerinin gelmesiyle yeniden toplandı.


Merkez Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi'nde bulunan BDP ilçe binası önünde düzenlenen izinsiz toplantı nedeniyle bölgede önlem alan polis ekipleri, burada toplanan kalabalığı yasa dışı pankart açmamaları ve slogan atmamaları yönünde uyardı. Ancak uyarılara rağmen çevredeki binalara terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ve yasa dışı pankart açan gruba, güvenlik güçleri müdahale etti. Çevik kuvvet polislerince gaz bombası kullanılarak yapılan müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara kaçarak dağıldı.


Dağılan kalabalık bir süre sonra ilçe binası önüne BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'ın gelmesiyle yeniden toplandı.


Kışanak ve Buldan, burada birer konuşma yaparak son siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Milletvekillerinin konuşmasının ardından kalabalık, olaysız olarak dağılırken, yasa dışı pankartlara da el konuldu.


Bu arada, Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Güner ise Siteler Polis Merkezi önünde bölgede yaşayan çocuklara eğitici kitaplar hediye etti. - MERSİN

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:58 Kaynak: İHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı