Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende Kovid-19 çıkması - Son Dakika

Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende Kovid-19 çıkması

26.08.2020 17:13
Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende Kovid-19 çıkması, System.String[]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende yeni tip koronavirüs (Kovid-19) çıkmasına ilişkin, "Önümüzdeki günlerde okullarımızda benzer vakaları maalesef göreceğiz.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende yeni tip koronavirüs (Kovid-19) çıkmasına ilişkin, "Önümüzdeki günlerde okullarımızda benzer vakaları maalesef göreceğiz. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bu konuda taşra teşkilatını uyarması lazım." ifadelerini kullandı.

Geylan, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin'de yakınlarının Kovid-19 testi pozitif çıkan öğretmenin okul müdürünü uyarmasına rağmen seminer döneminde okula çağrıldığını ve daha sonra bu öğretmende de Kovid-19 çıktığını belirtti.

Bu öğretmenle aynı ortamı paylaşan onlarca öğretmen ve ailelerinin tedirgin olduğunu aktaran Geylan, "Yarın o okuldaki herhangi bir öğretmenimizde virüs çıkarsa, öğretmenlerimizin ve ailelerinin sağlığının riske atılmasının sorumluluğunu kim taşıyacaktır?" sorusunu yöneltti.

Geylan, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki günlerde okullarımızda benzer vakaları maalesef göreceğiz. MEB'in bu konuda taşra teşkilatını uyarması lazım. Kimse kraldan çok kralcı olmasın. Önce sağlık. Salgınla mücadele başka süreçlere benzemez, 'mış gibi' yaparsak bunun bedelini toplum olarak hepimiz ödeyeceğiz. Her kademedeki eğitim yöneticilerine ve karar alıcılara sesleniyorum; arazlı bazı zihinlerin öğretmenlerimize yönelik taciz ve mesnetsiz değerlendirmelerine kulak asmayın. Öğretmenlerimizin sağlığı, çocuklarımızın ve dolayısıyla tüm toplumun sağlığını etkileyecektir."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende Kovid-19 çıkması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan'ın çok özel anları! "Yapma" demesine rağmen öpücüklere boğdu Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Aysel Gürel'in kızı 'Sen Ağlama' şarkısı için İGDAŞ'a açtığı davayı kazandı Putin'in gizli sarayını ifşa eden video 24 saat içinde milyonlarca kişi tarafından izlendi Başkent'te pitbull dehşeti! Anneannesinin kucağındaki küçük kızı zıplayıp yakaladı Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi