Son Dakika Haberleri: Mersin'de Solutürk'ün Prova Uçuşu Heyecanı

Mersin'de Solutürk'ün Prova Uçuşu Heyecanı

6 gün önce

Mersin'de SOLUTÜRK'ün prova uçuşu heyecanıMersin'de 23 Nisan kutlamaları kapsamında gösteri yapacak olan, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK'ün prova uçuşu vatandaşlar arasında heyecan yarattı.

Mersin'de SOLUTÜRK'ün prova uçuşu heyecanı

Mersin'de 23 Nisan kutlamaları kapsamında gösteri yapacak olan, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK'ün prova uçuşu vatandaşlar arasında heyecan yarattı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, SOLOTÜRK akrobasi gösterisi yapacak. Ekip, gösteri öncesi kent semalarında uçarak prova uçuşlarını yaptı. Kentin bir ucundan diğer ucuna uçan SOLOTÜRK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu, Mersin'de sergileyeceği unutulmaz akrobasi gösterisi ile taçlandıracak. Birbirinden güç manevralarla yapılan akrobasi uçuşları ile izleyenlerin nefesini kesecek bir gösteriye hazırlanan SOLOTÜRK, 23 Nisan Salı günü saat 16.00'da Mersin İdman Yurdu Meydanı sahil bandında Mersinlilere görsel bir şölen sunacak.

SOLOTÜRK'TEN DAVET

Dünyanın en iyileri arasında gösterilen SOLOTÜRK pilotları, vatandaşları gösterilerini izlemeye davet etti. SOLOTÜRK'ün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gözün göremediği kulağın duyamadığı yerlerde neleri başarabildiğini estetik biçimde tüm dünyaya gururla sunan SOLOTÜRK, sizlerle olacak olmanın gururunu yaşıyor. Gösterilerimizin en güzel yanı sizlersiniz. Bu yıl da bizi yalnız bırakmayacağınıza inancımız tamdır ifadeleri yer aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise Türk Hava Kuvvetleri'nin güzide pilotlarını Mersin'de ağırlayacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda tüm hemşerilerimi unutamayacakları bir gösteri için Mersin İdman Yurdu Meydanı'ndaki buluşmamıza bekliyoruz dedi.

GÖKYÜZÜNDEKİ GURUR KAYNAĞI

Türk Hava Kuvvetleri'nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi olan SOLOTÜRK, bugüne kadar ulusal ve uluslararası platformda birçok gösteriye imza attı. Kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin gururu olan SOLOTÜRK, İngiltere Fairford'da dünyanın en prestijli hava gösterisinde (Royal International Air Tattoo-RIAT) Hava Kuvvetleri tarihinde bir ilke imza atarak, 'Dünyanın En İyi Gösteri Uçuşu' ödülü, Avrupa'nın en önemli havacılık gösterilerinden biri olan ve İngiltere'de yapılan RIAT 2018 AirShow'da 'En İyi Solo Jet Gösteri Uçuşu' ödülü gibi birçok ödüle layık görüldü.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 01:10 Kaynak: DHABahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na Saldırıyla İlgili Yeni Açıklama: Kimse Olayların Azmettiricisi Olarak Partimizi Gösteremez 'İşte Anne' Projesine Katılan Kadınlara Ayda 2 Bin 80 TL Gelir İmkanı CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Şehit Cenazesine Gitmeden Önce Aileyle Görüştük İftar Menülerinin Fiyatları Belli Oldu! En Ucuzu 30 TL Olacak