Son Dakika Haberleri: Mersin'deki Bombalı Saldırıyla İlgili Yayın Yasağı Getirildi

Mersin'deki Bombalı Saldırıyla İlgili Yayın Yasağı Getirildi

2 yıl önce

Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, polis servis aracına düzenlenen bombalı saldırı olayına ilişkin yayın yasağı getirdi.

Mersin'deki 17'si polis 18 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili yayın yasağı getirildi.

Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

"ŞÜPHELİLERİN YAKALANMASI VE İRTİBATLARININ DEŞİFRESİNİ ZORLAŞTIRMAKTA"

Bugün saat 17.40 sıralarında merkez Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi 18. Cadde üzerinde polis servis aracının geçtiği esnada meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle yürütülen soruşturmada olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi ve kamu düzeninin bozulması riski meydana geldiği anlaşılmaktadır.

SALDIRIYLA İLGİLİ HABERLERE YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Açıklamada, soruşturma tamamlanıncaya kadar terör saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturma dosyası kapsamında yazılı, görsel ve internet medyası ile sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve buna benzer yayın yapılmasına 5187 sayılı Kanun'un 3/2 maddesi gereğince yayın yasağı getirildi bildirildi.
Polisin Şehit Olduğu Kazada, İbre 135 Kilometrede Takılı Kalmış Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Puanlar Yıl Sonunda Sıfırlanacak

Bergen'i Öldüren Kocasının Eski Gelini, Fuhuş Yaptırmaktan Tutuklandı