Son Dakika Haberleri: Mersin'deki Bombalı Saldırıyla İlgili Yayın Yasağı Getirildi

Mersin'deki Bombalı Saldırıyla İlgili Yayın Yasağı Getirildi

2 ay önce

Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, polis servis aracına düzenlenen bombalı saldırı olayına ilişkin yayın yasağı getirdi.

Mersin'deki 17'si polis 18 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili yayın yasağı getirildi.

Mersin 1. Sulh Ceza Hakimliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

"ŞÜPHELİLERİN YAKALANMASI VE İRTİBATLARININ DEŞİFRESİNİ ZORLAŞTIRMAKTA"

Bugün saat 17.40 sıralarında merkez  Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi 18. Cadde üzerinde polis servis aracının geçtiği esnada meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle yürütülen soruşturmada olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi ve kamu düzeninin bozulması riski meydana geldiği anlaşılmaktadır.

SALDIRIYLA İLGİLİ HABERLERE YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Açıklamada, soruşturma tamamlanıncaya kadar terör saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturma dosyası kapsamında yazılı, görsel ve internet medyası ile sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve buna benzer yayın yapılmasına 5187 sayılı Kanun'un 3/2 maddesi gereğince yayın yasağı getirildi bildirildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı