Son Dakika Haberleri: Mersin'deki ODTÜ Vakfı Koleji Öğrencilerinden Örnek Davranış

Mersin'deki ODTÜ Vakfı Koleji Öğrencilerinden Örnek Davranış

7 yıl önce

Mersin'deki ODTÜ Vakfı Koleji öğrencileri, Van'dan gelen çocuklara hediye aldı.

Mersin'deki ODTÜ Vakfı Koleji Öğrencilerinden Örnek Davranış, System.String[]
Mersin'deki ODTÜ Vakfı Koleji öğrencileri, Van'dan gelen çocuklara hediye aldı.

Toroslar ilçesinde eğitim faaliyetini sürdüren ODTÜ Vakfı Koleji öğrencilerinin aldığı hediyeler, Van'daki depremin ardından kente gelen öğrenciler ile Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde (ÇOGEM) eğitim gören 160 öğrenciye teslim edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, hediye dağıtım töreninde yaptığı açıklamada, ODTÜ Vakfı Koleji öğrencilerine ve idarecilerine manevi değeri yüksek ve Türkiye'ye örnek çalışmayı başlattıkları için teşekkür etti.

Öğrencilerin hediyeleri akranları olan arkadaşlarını olumsuz etkilenmesin diye kendilerinden dağıtmalarını istediklerini ifade eden Bulut, "Bu davranış bizleri daha da duygulandırdı. Çocuklarımız sosyal dayanışmaya en muhtaç olduğumuz bu günlerde bizlere örnek oldular. Bu çalışmaya öncülük eden Kolej Müdiresi Seval Karakuş'la birlikte ÇOGEM Müdürü Mustafa Sarı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmanın ardından hediyeler çocuklara dağıtıldı.

- MERSİNTacizle Suçlanan Arda Turan: Berkay ve Eşine Türkiye Cumhuriyeti'nde Görülmemiş Büyüklükte Dava Açacağım Ahmet Hakan "Kaynağımı Sormayın" Deyip Duyurdu: ABD, Hakan Atilla'yı Gönderecek

HDP, 6'ncı Yılı İçin Hazırladığı Videoda Demirtaş ve Yüksekdağ'a Yer Vermedi