Mersin Haklarında Dava Açılan Akademisyenlere Destek Çağrısı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Mersin Haklarında Dava Açılan Akademisyenlere Destek Çağrısı

Mersin Haklarında Dava Açılan Akademisyenlere Destek Çağrısı

12.07.2016 13:33

Haklarında dava açılan akademisyenlere destek çağrısıMersin Emek ve Demokrasi Platformu, bugün yargılanması başlayan akademisyenlere destek çağrısı yaptı.

Haklarında dava açılan akademisyenlere destek çağrısı

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, bugün yargılanması başlayan akademisyenlere destek çağrısı yaptı.

Eğitim-Sen konferans salonunda düzenlenen toplantıda, haklarında dava açılan 'Barış için akademisyenler' bildirisine imza atan Yrd.Doç. Tolga Tören, yaptığı konuşmada, "Söz konusu davalardan ilki Hakan Mertcan, Mustafa Şener ve Selim Çakmaklı hakkında, 'Cumhurbaşkanına hakaret suçundan dava açıldı. Daha sonra öğretim üyeleri hakan Mertcan, Mustafa Şener, Selim Çakmaklı ile araştırma görevlisi Esin Gülsen hakkında terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek suçlarından Mersin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci bir dava daha açıldı.Bizler de destek için bir arada olacağız" dedi.

Akademisyenlere destek için toplantıya katılan Mersin Milletvekili CHP'li Aytuğ Atıcı ise şunları söyledi:

"Bizim karşımızda duramıyorlar, duramayacaklar. Bunun korkusunu yaşıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan neden muhalefeti küçümsüyor. MHP'nin başından Bahçeli, CHP'nin başından Kılıçdaroğlu gitmeden Türkiye'den bir şey olmaz. İyi ki varlar, onlar bizim ekmeğimize yağ sürüyor babında şeyler söylüyor. Çünkü bizden korkuyor. Hani mezarlıktan geçerken türkü söylersiniz ya korktuğunuzu belli etmemek için. Bu da aynı. Korkuyor akademisyenlerden, korkuyor kendi karşısındakilerden. İnanın bana çok korkuyor."

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber: İbrahim MAŞE/ MERSİN, (DHA) -

==============

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mersin Haklarında Dava Açılan Akademisyenlere Destek Çağrısı - Son Dakika


Advertisement