Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü - Son Dakika

Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü

03.01.2012 12:00
Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü, System.String[]

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Akdeniz'in incisi" olarak nitelendirdiği Mersin'in düşman düşman işgalinden kurtuluşunun 90 yıldönümünü kutladı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, " Akdeniz'in incisi" olarak nitelendirdiği Mersin'in düşman düşman işgalinden kurtuluşunun 90 yıldönümünü kutladı.

Çağlayan, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Mersin'in coğrafi konumu, ticari alt yapısı ve şanlı geçmişiyle Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu vurguladı.

Mersin'in her geçen gün geliştiğini ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:

"Akdeniz'in incisi olan Mersin ilimiz coğrafi konumu, ticari alt yapısı, şanlı geçmişiyle Türkiye'mizin parlayan yıldızıdır. Ülkemizin en büyük ticaret üslerinden biri olan Mersin'in birçok dini, dili, ırkı içinde barındıran yapısı bu gelişime öncülük etmiştir. Mersinli vatandaşlarımız geçmişiyle ve yarınıyla nifak tohumu ekmek isteyenlere tarihte olduğu gibi bugün de izin vermeyecektir. Mersinli hemşehrilerim, Türk ulusunun hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini, esir edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Yüzyıllar boyu tarihte destanlar yazan, bizlere bu şehirde gururla yaşama imkanı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümünü kutluyor, tüm Mersinli hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı iletiyorum."

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıldönümü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi