Son Dakika Haberleri: Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıl Dönümü

Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıl Dönümü

8 yıl önce

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yıl dönümü dolayısıyla CHP Mersin milletvekilleri Ali Rıza Öztürk ve Vahap Seçer kutlama mesajı yayımlandı.

Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıl Dönümü, System.String[]

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü dolayısıyla CHP Mersin milletvekilleri Ali Rıza Öztürk ve Vahap Seçer kutlama mesajı yayımlandı.


Öztürk, yayımladığı mesajında, 90 yıl önce kazanılan zaferin, Mersinlilerin bağımsızlık mücadelesine verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirtti.


Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun kentin yeniden doğuşu anlamına geldiğini ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:


"Milletçe ayırım yapmadan birlikte omuz omuza verilen kurtuluş mücadelesinden sonra bizler bir bütün olarak Türkiye Cumhuriyetinde yaşamaya karar verdik. Ancak son dönemlerde artan terör olayları, bu birlik ve beraberliğe gölge düşürmektedir. Bu koşullarda bizlere düşen Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne göz diken her türlü tehditlere karşı dik durmaktır."


Seçer de, mesajında Mersin'in 90 yıl önce büyük mücadeleler verilerek kurtarıldığını anımsattı.


Özgür bir toplum kurmak için verilen bu mücadelede Yusuf Kenan'lardan Hasan Fehmi Akıncı'lara Cemal Efe'lerden Yanparlı Hüseyin'e kadar binlerce Kuvayı Milliyecinin yaktığı meşalenin, bugün de yolu aydınlatmaya devam ettiğini ifade eden Seçer, şunları kaydetti:


"3 Ocak 1922'de tescil edilen bağımsızlığımızı, onun onur ve gururunu, aynı coşku ve heyecanla sonsuza kadar yaşatmak, gelecek kuşaklara anlatmak hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. 90 yıl önce işgalcilere karşı nasıl mücadele edildiyse, bugün de aynı sorumlulukla kentimizin ve ülkemizin karşı karşıya kaldığı sorunlara karşı ortak amaç etrafında buluşmamız hepimize düşen ortak ödevdir. Çünkü, tarihimiz, geleceğimizin şekillenmesinde, çocuklarımıza bırakacağımız mirasımızın belirlenmesinde bizlere her zaman yol gösterici olmuştur."


- MERSİN

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:01 Kaynak: AATerörist elebaşı Duran Kalkan'ın genç kızlara tecavüz ettiği görüntüler emniyet güçlerine teslim edildi
Parti sonrası objektiflere yakalanan Aleyna Tilki yırtık çoraplarıyla şaşırttı 2 çocuk annesi kadın, işten çıkartılma sebebini öğrenince şoka uğradı