Mersin'in Kurtuluş Yıl Dönümünü - Son Dakika

Mersin'in Kurtuluş Yıl Dönümünü

02.01.2012 14:03
Mersin'in Kurtuluş Yıl Dönümünü, System.String[]

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşu yıl dönümünü nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşu yıl dönümünü nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

Mersin Valisi Güzeloğlu, mesajında, Akdeniz'in incisi güzel Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümünün bir kez daha büyük bir sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında, sömürgeci güçlerin zulmüne, insafsızca uygulamalarına maruz kalan Mersin'in, Türk milletinin esir edilemeyeceğini, ulusun hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini bir kez daha gösterdiğini kaydeden Güzeloğlu, şunları kaydetti.

"Hepimizin görevi Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Mersinliler, Mersin'e sahip çıkınız' sözünden hareketle, ülkemizi sevmek, birliğimizi ve bütünlüğümüzü koruyarak, bundan hiç bir şekilde ödün verilmeyeceğini, başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimize anlatmak olmalıdır. Mersin'de yaşayan hepimiz, farklılıklarımızı bir ayrışma zemini olarak değil, tam tersine toplumsal bir zenginlik olduğunun farkına vararak, birlik ve beraberliğimizin değerini çok iyi anlamamız gerekmektedir."

-AK Parti İl Başkanı Salt-

AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt ise yayımladığı mesajında, Kuvayi Milliye ruhuyla zor ama bir o kadar da onurlu bir savaşla Mersin'in bağımsızlığını kazandığını belirtti.

Salt, "Bizim de amacımız atalarımızın bize bıraktığı bu emanete sahip çıkıp geleceğimize yani çocuklarımıza bırakacağımız bu kenti barışın, dostluğun, huzurun ve hoşgörünün olduğu çağdaş bir Mersin olarak bırakmak olmalıdır" ifadeleri kullandı.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mersin'in Kurtuluş Yıl Dönümünü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı