Mersin'in turizm merkezi Kızkalesi'ndeki işletmeciler bayram tatilinden umutlu - Son Dakika

Mersin'in turizm merkezi Kızkalesi'ndeki işletmeciler bayram tatilinden umutlu

27.07.2020 11:35
Mersin'in turizm merkezi Kızkalesi'ndeki işletmeciler bayram tatilinden umutlu, System.String[]

Mersin'in, UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'ndeki turizm merkezi Kızkalesi'nde faaliyet gösteren işletmelerin, Kurban Bayramı'nda önemli oranda dolması bekleniyor.

Mersin'in, UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'ndeki turizm merkezi Kızkalesi'nde faaliyet gösteren işletmelerin, Kurban Bayramı'nda önemli oranda dolması bekleniyor.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamındaki normalleşme süreciyle turizme yeniden açılan Erdemli ilçesindeki Kızkalesi'nde, işletmelere ilgi artıyor.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkan Yardımcısı Mustafa Kale, AA muhabirine, UNESCO tescilli Kızkalesi'nde, nitelikli 104 tesis ile 3 binin üzerinde yatak bulunduğunu belirtti.

Günübirlik gelen tatilcilerle yatak kapasitelerinin geçici olarak arttığını ifade eden Kale, bunu kalıcı hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Turizm işletmecilerinin, doluluk oranlarını arttırmayı hedeflediğini ve bunun için en önemli fırsatın Kurban Bayramı tatili olduğunu vurgulayan Kale, "Turizm tesislerinde pandemi nedeniyle istenen doluluk seviyesine ulaşılamadı ama Kurban Bayramı'nda önemli bir doluluk oranını yakalayacağımıza inanıyorum. Tüm umutlarımız bayram tatiline kaldı, hazırlıklarımızı da buna göre yaptık. Sadece otellerin değil motel ve pansiyonların da dolmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Yurt dışından da rezervasyonların alındığını aktaran Kale, şöyle devam etti:

"Otellerimiz dezenfekte edildi. Girişlerde ateş ölçülüyor, dezenfektan veriliyor. Maske ve sosyal mesafe kurallarının tamamını yerine getiriyoruz. Bizim için öncelikle insanlarımızın sağlığı önemli. Bizim için önemli olan şey, tatile gelen insanların sorunsuz şekilde otellerimizden, tatil bölgemizden ayrılması ve 'gelecek yıl yine geleceğim' diyebilmesi."

Otel işletmecisi Cengiz Ünal ise Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumların aldığı Kovid-19 önlemlerinin tamamını uyguladıklarını vurgulayarak, ziyaretçilere sağlıklı bir tatil ortamı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Geçen yıla oranla turist sayısı düşük olsa da bayram tatilinden umutlu olduklarını ifade eden Ünal, "Yoğunluk beklediğimiz Kurban Bayramı için yapılan rezervasyon talepleri sevindirici. Bayram tatili için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Herkesi bekliyoruz." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mersin'in turizm merkezi Kızkalesi'ndeki işletmeciler bayram tatilinden umutlu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan S-400 çıkışı: S-400'lerin kontrollerine planlandığı şekilde devam ediyoruz Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Son Dakika! Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan İmamoğlu hastaneden 1,5 dakikalık video yayınladı: Durumum iyi Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs nedeniyle bisiklet ve motosiklet satışlarında patlama yaşanıyor Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Maaşlarını alamadıkları için Erdek Belediyesi'ni icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı