Mersin şehitliğinde hüzünlü 'Babalar Günü' - Son Dakika

Mersin şehitliğinde hüzünlü 'Babalar Günü'

21.06.2020 16:18
Mersin şehitliğinde hüzünlü 'Babalar Günü'

Mersin şehitliğinde 'Babalar Günü' dolayısıyla Kur'an-ı Kerim okundu, şehit aileleri mezarlık ziyaretlerinde bulundu.

Mersin şehitliğinde 'Babalar Günü' dolayısıyla Kur'an-ı Kerim okundu, şehit aileleri mezarlık ziyaretlerinde bulundu.

'Babalar Günü' dolayısıyla şehit aileleri Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki şehitliğe gelerek kabirlerin temizliğini yaptı.Çiçekleri sulayan aileler, yakınlarının mezarı başında gözyaşı döktü. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından ise şehitler için dua edildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Tarsus'ta anne ve babasının mezarını ziyaret ettikten sonra şehitlikteki törene katıldı. Şehit babalarının günlerini tebrik eden Seçer, şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Seçer, burada yaptığı konuşmada, "Tüm babaların 'Babalar Günü'nü kutluyorum. İyi bir baba ailesine kol kanat geren, dişiyle tırnağıyla çoluğunun çocuğunun rızkını çıkaran, helaliyle kazanan, onları sahiplenen ulu insanlar, büyük insanlar. Bizler de çocuklarımıza, ailelerimize layık birer baba olabiliyorsak ne mutlu bize. Belediye Başkanı olarak da kentin babası olmak zorundayız. Herkesi kucaklamak, onları sahiplenmek, iyi günde, kötü günde yanlarında olmak, onların hizmetinde olmak, güvencesi olmak, her zaman arkalarında bizleri bir güç olarak hissetmelerini sağlamak zorundayız. Burada olmamızın sebebi kahraman evlatlarını bu ülke uğruna kaybeden, bu ülkenin selameti için, beraberliği için, zarar görmemesi için canını veren koçlarımızın, aslanlarımızın, evlatlarımızın mezarı başında onları anmak. Umut ediyorum bundan sonraki süreçte şehit ailelerinin sayısı artmaz. Umut ediyorum sadece ülkemde değil tüm dünyada barış, huzur, kardeşlik hakim olur" dedi.

Seçer, şehitliğin ardından Şehit Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan'ın babası Yusuf Kaplan ve Şehit Uzman Çavuş Mert Kaya'nın babası Tekin Kaya ile annesi Ümmü Kaya'yı evlerinde ziyaret etti. - MERSİN

YORUMLAR
500
Mersin'de ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu kişinin cesedine ulaşıldı Mersin'de ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu kişinin cesedine ulaşıldı Mersin'de 24 gündür kayıp olan şahıs ölü bulundu Mersin'de 24 gündür kayıp olan şahıs ölü bulundu Tarsus Belediyesi'nin Üreticiye Verdiği Ayçiçek Tohumlarının Hasadı Yapıldı Tarsus Belediyesi'nin Üreticiye Verdiği Ayçiçek Tohumlarının Hasadı Yapıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Mersin şehitliğinde hüzünlü 'Babalar Günü' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement