MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi - Son Dakika

MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi

13.09.2020 08:48

Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgiMERSİN'de, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan tatil beldesi Kızkalesi, sıcak havaların etkisini gösterdiği Doğu Akdeniz'de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi

MERSİN'de, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan tatil beldesi Kızkalesi, sıcak havaların etkisini gösterdiği Doğu Akdeniz'de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bazı tatilciler ise maske ve sosyal mesafe kuralının hiçe sayılmasından şikayetçi.

Doğu Akdeniz'in turizm cenneti Kızkalesi'nde turist yoğunluğu yaşanıyor. Hava sıcaklığının 33 dereceye yükseldiği kentte tatil yerleri dolup taşarken, yerli ve yabancı turistlerin tercihi yine Kızkalesi Plajı oldu. Güneş ve kumsalın tadını çıkartan misafirlerden bazılarının, tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen maske ve sosyal mesafe kuralını hiçe saydığı görüldü.

'KİMSE KURALLARA UYMUYOR'

Kayseri'den tatil için gelen Ayşe Başal (45), maske ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayanlara tepki gösterdi. Vatandaşların kurallara uymasını isteyen Başal, "Hava çok sıcak. Denize girerek serinliyoruz. Maskemize, sosyal mesafemize dikkat ediyoruz ama kimse kurallara uymuyor. Herkes iç içe. Lütfen kurallara uyalım" dedi.

'TADINI ÇIKARIYORUZ'

Yozgat'tan gelen Orhan Ekici (34) ise "Kızkalesi'ne geldik. Sıcak havanın tadını çıkartıyoruz. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uyuyoruz. Vatandaşlarımızın da maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istiyoruz. Sağlık hepimizin sağlığı. Lütfen dikkat edelim" diye konuştu.

MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi
MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi
MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi
MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MERSİN Yerli ve yabancı turistlerden 'Kızkalesi'ne yoğun ilgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti Son dakika: Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde Söndürme çalışmalarının sürdüğü İskenderun'da Azganlık Şehitliği, yangından etkilenmedi Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı