Son Dakika Haberleri: Mert'in Katilinin Babası: İyi Değilim, Felç Geçirdim

Mert'in Katilinin Babası: İyi Değilim, Felç Geçirdim

4 yıl önce

Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldüren Aykut B.'nin babası, oğlunun intihar haberini duyunca "İnşallah inşallah" dediği öğrenildi.

Mert'in Katilinin Babası: İyi Değilim, Felç Geçirdim, System.String[]

Kars'ta 9 yaşındaki  Mert Aydın'ı tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 23 yaşındaki Aykut B.'nin, olaydan sonra başka bir kente gitmek zorunda kalan babası Mürsel B., "İyi değilim felç geçirdim" dedi.

20 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

Kars'ta 6 Nisan günü babası Yolcu Aydın'ın işyerine yemek götüren Ziya Gökalp İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi  Mert Aydın'ın cesedi  7 Nisan günü kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki  Karadağ çöplüğünün yanındaki boş bir tabyanın içinde bulundu. Tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü anlaşılan  Mert Aydın'ın katilini bulmak için polis kentteki 25 mobese ve 20 güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

ARACA BİNDİRDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Görüntülerde İstasyon Mahallesindeki evlerine dönmek isteyen Mert'in,  Digor Pazarında babasının işyerinden tanıştığı oto alım satımı yapan Aykut B. ile karşılaştığı ve kırmızı renkli 36 AV 079 plakalı hafif ticari araca bindiği tespit edildi. Geçen Cuma akşamı gözaltına alınan Mert'in katil zanlısı Aykut B. tutuklanarak güvenlik nedeniyle  Erzurum H Tipi Cezaevine gönderildi. 

"İYİ DEĞİLİM"

Olaydan sonra başka bir kente göç etmek zorunda kalan Aykut B.'nin ailesi, ev ve işyerlerini satışa çıkardı.  Digor yolu üzerindeki galericiler sitesinde oğlu Aykut B. ile birlikte oto alım satımı yapan baba Mürsel B. kendisine telefonla ulaşan  DHA muhabirine "İyi değilim. Felç geçirdim, kendimde değilim" dedi.

"İNŞALLAH İNŞALLAH"

Oğlu Aykut B.'nin intihar girişiminde bulunduğu haberleri üzerine de Mürsel B., "İnşallah inşallah" diye karşılık verdi.

Mürsel B., oğlu Aykut B.'nin ifadesinde Diyarbakır'da askerlik yaparken 3 kişinin tecavüzüne uğradığını söylediğinin sorulmasına üzerine, "Bilmiyordum. Bilmiyorum ben bir şey" demekle yetindi.

"AYKUT BENİM İÇİN ÖLDÜ"

Telefonla görüştüğü İHA muhabirine oğlu Aykut'un kendileri için öldüğünü belirten baba Mürsel Balk, "Durumum hiç iyi değil. Olaydan sonra Aykut'la hiç görüşmedim. Ne görüşeceğim. Aykut benim için öldü. Ailemizi karalayan biriyle işimiz olmaz" dedi.


 


Kanser Şüphesiyle Hastaneye Giden İş Adamının Bağırsağından Kürdan Çıktı Kardashian'ların Damat Adayı, Kimsenin İhtimal Vermediği Güzelle Dudak Dudağa
İstanbul Boğazı'ndaki Çamur Görüntüsünün Ardından Deprem Söylentisi Yayıldı