Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde - Son Dakika

Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde

18.10.2019 20:56
Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde, System.String[]

Almanya'da bir tren garında cansız bedeni bulunan master öğrencisi Mert Çokluk'un şüpheli ölümü, TBMM gündemine taşındı.

Almanya'nın Nürnberg kentindeki garda cansız bedeni bulunan master öğrencisi Mert Çokluk'un şüpheli ölümü, TBMM gündemine taşındı. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanıtlaması istemiyle mecliste soru önergesi verdi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, master eğitimi için gittiği Almanya'nın Nürnberg kentinde 5 Ekim'de cansız bedeni bulunan ve Orhangazi'de toprağa verilen Mert Çokluk'un ölümünü TBMM gündemine taşıdı.

Mert Çokluk

DARP VE İŞKENCE İZLERİ VAR

Erkan Aydın, şüpheli bulunan ve vücudunda darp ve işkence izleri bulunduğu ileri sürülen Mert Çokluk'un ölümü ile ilgili olarak TBMM'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Erkan Aydın soru önergesinde, "Bursa ili Orhangazi ilçesinde ikamet eden ODTÜ mezunu Mert Çokluk yüksek lisans eğitimi yaptığı Almanya'nın Nürnberg kentinde ölü olarak bulundu. Çokluk hayatını kaybetmeseydi yakın zamanda Hollanda'da doktorasına başlayacaktı. Başarılı öğrencinin vücudunun çoğu yerinde kırık olduğu, ayak tırnağının biri bile söküldüğü tespit edildi. Bir başka ifadeyle Türk öğrencinin işkence gördüğü belirlendi. Ayrıca öğrencinin bilgisayarı ve telefonun da kayıp olduğu bildirildi" görüşlerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

4 Ekim tarihinde ailesi ile telefonda görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve 5 Ekim tarihinde de konsolosluğun verdiği bilgiye göre tren garında ölü olarak bulunan Mert Çokluk'un ölüm nedeni araştırılıyor. Mert Çokluk'un vücudunda darp ve kırık izi bulunurken, hem konsolosluk hem de Alman polisi genç adamın ölüm nedeni ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde
Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde
Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eğitim gördüğü Almanya'da cansız bedeni bulunan Mert'in ölümü TBMM gündeminde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi