Son Dakika Haberleri: Meryem Bekmez'den Türkiye Rekoru

Meryem Bekmez'den Türkiye Rekoru

3 gün önce

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 20 kilometre yürüyüşte 11. olan Meryem Bekmez, elde ettiği dereceyle Türkiye rekorunu geliştirdi.

Meryem Bekmez'den Türkiye Rekoru, System.String[]
Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 20 kilometre yürüyüşte, milli atlet Meryem Bekmez 11'inci oldu.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen şampiyonada kadınlar ve erkekler 20 kilometre yürüyüş mücadelesi, kent merkezindeki Breitscheid Meydanı'nda kurulan parkurda yapıldı.

Kadınlarda yarışan ve 10 kilometreyi 44.24 ile geçen milli atlet Meryem Bekmez, yarışı da 1.31.00'lık dereceyle tamamlayarak 11. sırayı elde etti.

Bekmez, kadınlar 20 kilometre yürüyüşte Türkiye rekorunu geliştirdi.

Kadınlar 20 kilometre yürüyüşü birinci bitiren İspanyol atlet Maria Perez 1.26.36'lık derecesiyle altın madalya alırken, Çek atlet Anezka Drahotova 1.27.03 ile gümüş, İtalyan Antonella Palmisano da 1.27.30 ile bronz madalyaya uzandı.

Erkekler 20 kilometre yürüyüşte yarışan Salih Korkmaz ise 5. kilometrede 3 ihtar alarak diskalifiye edildi.

Bu kategoride İspanyol Alvaro Martin 1.20.42'lik derecesiyle altın madalya kazanırken, vatandaşı Diego Garcia Carrera 1.20.48 ile gümüş, bağımsız atlet olarak yarışan Rus sporcu Vasiliy Mizinov da 1.20.50 ile bronz madalyanın sahibi oldu.
Kaynak: EuroSport.com


YORUMLAR


Beşiktaş'ın Tur Gününe Yayın Krizi Damga Vurdu! Katar, Türkiye'ye Tereddütsüz Destek Vereceğini Açıkladı

Ekmek Girdileri Yüzde 40 Arttı! Bu Artış Ekmek Fiyatlarına Yansıyacak Mı? Trump Yaptığı Son Paylaşımla Vatandaşlarını Teselli Etti: Ekonomimiz Her Zamankinden Daha İyi