Merzifon'da 100 Bin Ağaca Kış Bakımı Yapıldı - Son Dakika

Merzifon'da 100 Bin Ağaca Kış Bakımı Yapıldı

05.01.2012 12:40
Merzifon'da 100 Bin Ağaca Kış Bakımı Yapıldı, System.String[]

Merzifon Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü'nce, ilçedeki 100 bin ağaca kış bakımı yapıldığı bildirildi.

Merzifon Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü'nce, ilçedeki 100 bin ağaca kış bakımı yapıldığı bildirildi.

Merzifon Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Yakup Ay, yaptığı açıklamada, kış çiçeklerinin dikiminden sonra başlatılan ağaç bakımı ve temizleme çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Kış sezonunda, ilcedeki park ve bahçelere toplam 35 bin hercai menekşe ve 20 bin lale soğanı dikildiğini ifade eden Ay, şunları kaydetti:

"Merzifon Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerince ilçemizin daha yeşil ve daha güzel görünmesi için yaptığımız çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Yaklaşık 1 ay önce ilçemizde 35 bin hercai menekşe, 20 bin adet lale soğanı diktik. Çiçek dikimi çalışmaları sonrasında ilçemizdeki ağaçların diplerini çapalayıp, dip sürgünlerini temizledik, ağaç dallarının temizlik budamalarını yaptık. Bu kapsamda değişik cinslerdeki 100 bin ağacın bakımı yapıldı, çalışmalarımız devam ediyor."

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Merzifon'da 100 Bin Ağaca Kış Bakımı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak