Merzifon'da Şefkat Çarşısı Açılıyor - Son Dakika

Merzifon'da Şefkat Çarşısı Açılıyor

05.01.2012 16:00
Merzifon'da Şefkat Çarşısı Açılıyor, System.String[]

Merzifon ilçesinde, Merzifon Belediyesi öncülüğünde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla kurulan Şefkat Çarşısı'nın yarın, törenle açılacağı bildirildi.

Merzifon ilçesinde, Merzifon Belediyesi öncülüğünde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla kurulan Şefkat Çarşısı'nın yarın, törenle açılacağı bildirildi.

Merzifon belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kendimize layık görmediğimizi bir başka kardeşimize de layık görmeyeceğiz" sloganıyla oluşturdukları Şefkat Çarşısı'nın, yarın düzenlenecek olan törenle hizmete açılacağını belirtti.

Çarşıyla, ayda 200 ihtiyaç sahibi aileye yardım edileceğini ifade eden Aydınlı, şunları kaydetti:

"Aşevimiz her gün 600 kişiye 3 çeşit sıcak yemek yeme imkanı sağlıyor. Şefkat Çarşımız da, ihtiyaç sahiplerine gıda ve kıyafet hizmeti sunabilecek bir alışveriş merkezi gibi dizayn edildi. Bundan sonra sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızdan yardım alamayan, ancak ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın müracaatları dikkate alınacak. Heyetimiz evlerinde tahkikat yaptığı ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını derecelendirerek ne kadar miktarda ve ne kadar süre ile yardım almasına karar verirse ona uygun olarak tanzim edilecek kredi kartlarıyla vatandaşlarımız alışveriş yapacaklar."

Aydınlı, çarşının açılışının 13.30'da gerçekleştirileceğini aktardı.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Merzifon'da Şefkat Çarşısı Açılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama