Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Çalık Açıklaması - Son Dakika

Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Çalık Açıklaması

03.01.2012 14:28
Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Çalık Açıklaması, System.String[]

Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Sibel Çalık, " Merzifon'a gelen depremzedelerle özel olarak ilgileniyoruz." dedi.

Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Sibel Çalık, " Merzifon'a gelen depremzedelerle özel olarak ilgileniyoruz." dedi.

Çalık, AA muhabirine yaptığı açıklamada ilçe merkezi ve köylerinde yürüttükleri çalışmaların yanı sıra, Merzifon'a gelen depremzedeler için de çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Depremin ardından 21 vatandaşın ilçeye geldiğini hatırlatan Çalık, şunları kaydetti:

"İlçemiz ve köylerimizde, halkı bilgilendirmeye yönelik eğitim çalışmaları ve aşılama hizmetlerine ek olarak Van'da yaşanan deprem sonrası Merzifon'a gelen ve yaşamlarını burada devam ettiren 21 kişinin sağlığı konusunda da özel olarak çalışmalar yapıyoruz. Merzifon'a gelen depremzedelerle özel olarak ilgileniyoruz. Sağlık taramasına tabi tuttuğumuz 21 depremzede vatandaşımızla ekiplerimiz birebir görüştü. İsteklerini, yaşadıkları her türlü problemi dinledi. Psikolojik açıdan desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen 8 depremzede vatandaşımız, sağlık birimlerimize yönlendirildi. İlaç alamayan depremzedelerin mağdur durumları dikkate alınmak suretiyle Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla ilaç ihtiyaçları giderildi."

Depremzedeler arasında hamile bir kadının da olduğunu dile getiren Çalık, gebelik sürecinin sağlıklı bir şekilde devamı ve sağlıklı bir doğumun gerçekleşmesi için gereken takibin yapıldığını aktardı.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Merzifon Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Çalık Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğu işkence edip diri diri yakmışlar