MESKİ, Öğretmenlere Su Semineri Verdi - Son Dakika

MESKİ, Öğretmenlere Su Semineri Verdi

7 yıl önce

MESKİ, '22 Mart Dünya Su Günü' dolayısıyla, ilkokul ve lise öğretmenlerine, 'İçilebilir Suyun Nasıl Elde Edildiği' konusunda eğitim verdi.

MESKİ, Öğretmenlere Su Semineri Verdi, System.String[]

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), '22 Mart Dünya Su Günü' dolayısıyla, ilkokul ve lise öğretmenlerine, 'İçilebilir Suyun Nasıl Elde Edildiği', 'Su ve Sağlık' ile 'Su Tasarrufu' konularında eğitim semineri verdi.


MESKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi. MESKİ eğitimi Mersin Tabip Odası işbirliğiyle verdi. Eğitim seminerinde ilk olarak 'İnsan Yaşamında Suyun Yeri ve Önemi' konusunda Mersin Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Galip Kırıcı bilgi verdi. MESKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı İçme Suyu Arıtma ve Havza Koruma Şube Müdürü Dr. Zafer Özer de 'Su Kalite Sınıfları',


'Suları Temiz Tutmak İçin Alınması Gereken Önlemler', 'İçilebilir Suyun Nasıl Elde Edildiği' ve 'su' konusunda MESKİ'nin yaptığı çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.


Eğitimler sonunda teşekkür konuşması yapan MESKİ Yönetim Kurulu üyesi Sibel Yalçın, "MESKİ Genel Müdürlüğü olarak Belediye Başkanımız Sayın Macit Özcan'ın ve MESKİ Genel Müdürümüz Sayın Kamil Ülgen'in önderliğinde su tasarrufunun teşvik edilmesi ve su kaynaklarının korunması ile ilgili bilincin arttırılması için bir dünya sorunu olan içme suyunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 3 yıldır çeşitli etkinlikler düzenliyoruz" dedi.


Hayatın her anında ihtiyaç duyulan suya dikkat çekmek ve gelecek nesilllere daha yaşanabilir bir dünya bırakbilmek için 'Bir Damla Sen Kurtar' sloganıyla çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Yalçın, "Dünyanın her tarafı Mersin gibi değil. Mersin su yönünden şanslı bir ilimiz. Berdan Barajı olarak temiz ve bakir bir havzamız var. Kaynak ve havza olarak bir sorunumuz yok. En büyük şansımızda suyumuzu musluklarımızdan içiyor olmamız. Oysa ki dünyanın birçok yerinde insanlar temiz suya ulaşabilmek için kilometrelerce yol gitmek zorunda kalabiliyor. Ayrıca birçok ülkede kullanılmış sular ve deniz suları arıtılarak tekrar içme suyu olarak kullanılıyor. Bu konuda şanslı olmamıza rağmen ülke olarak su zengini olmadığımızdan dolayı su tasarrufuna önem vermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.


MESKİ Genel Müdürlüğü olarak su kaynaklarının korunması ve kaçak su kullanımının önlenmesi amacıyla bir çok projeler hayata geçirdiklerini de vurgulayan Yalçın, "Biz kurum olarak suyumuza sahip çıkıyoruz. Sizlerden de çocuklarımızı eğiterek, suyu tasarruflu kullanarak, ve kaçak su kullananları bildirerek bize destek vermenizi bekliyoruz. Bugünkü seminerimizdeki amacımız sizlerin desteği ile su kaynaklarımızın kıymeti bilincini herkesle paylaşabilmekti. Katkılarınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından MESKİ Yönetim Kurulu üyesi Sibel Yalçın, MESKİ Genel Müdürlüğü adına Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Galip Kırıcı'ya teşekkür belgesi takdim etti. - MERSİN

Haber Yayın Tarihi: 21.03.2013 04:36 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri