Son Dakika Haberleri: Meslek Liseleri Okuyor' Kitap Yarışması Sonuçlandı

Meslek Liseleri Okuyor' Kitap Yarışması Sonuçlandı

2 yıl önce

Adıyaman’ın Besni İlçe Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Meslek liseliler okuyor" yarışması Servi Erdemoglu MTAL’de yapıldı.

Meslek Liseleri Okuyor' Kitap Yarışması Sonuçlandı, System.String[]

Adıyaman'ın Besni İlçe Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Meslek liseliler okuyor" yarışması Servi Erdemoglu MTAL'de yapıldı.


Yarışmaya merkezde bulunan meslek liseleri ile beldelerdeki çok programlı liselerde okuyan öğrenciler katıldı.


Çoktan seçmeli sınav olarak yapılan yarışmada öğrencilere sol ayağım (Christy Brown), Bir Adam Yaratmak (Necip Fazıl Kısakürek ), Sütçü İmam (Cahit Zarifoglu), Sır (Mustafa Kutlu), Meslek Ahlakı ve Ahilik (Megep Modülü )olmak üzere toplam 5 eserden 100 soru soruldu.


Yarışmada İbn-i Sina MTAL'den Neslihan Narman birinci olurken, Servi Erdemoğlu MTAL'den İrem Erdoğan ikinci, yine Servi Erdemoglu MTAL'den Zeynep Avcı ise üçüncü oldu.


Yarışmada dereceye giren öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.


Kendisinin de meslek liseli olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, "Başarılı olmanın yollarından biri azimli olmak ve ne istediğini bilmektir. Hangi yaşta olursak olalım, güzel kitaplar okumalı ve okuma alışkanlığını çevremizde öğretmeliyiz. Vatanımızın birlik ve beraberliği için genel kültürü yüksek, bilinçli ve uyanık nesillere ihtiyacımız var.


Kitap okuma etkinliğine gösterdikleri ilgiden ve yaptıkları çalışmalardan dolayı Servi Erdemoğlu MTAL Müdürü Ferda Uncu ve İbn-i Sina MTAL Müdürü Mustafa Ocakcı'ya teşekkür ederim" dedi. - ADIYAMAN

Haber Yayın Tarihi: 21.10.2017 02:55 Kaynak: İHAFenerbahçe'ye 30 milyon euroluk transfer şoku
Denize giren Zehra Çilingiroğlu, bikinisinin azizliğine uğradı Rizeli futbolcunun eşi Irina Moroziuk'un futbol videosu sosyal medyayı salladı!