Son Dakika Haberleri: Mesleki Eğitim Sınavlarına Kameralı Sistem

Mesleki Eğitim Sınavlarına Kameralı Sistem

7 gün önce

Kütahya'da, Mesleki Eğitim Merkezi'nde yapılan uygulamalı beceri sınavlarının bu yıl ilk kez kamera kaydı ile yapıldığı bildirildi.

Mesleki Eğitim Sınavlarına Kameralı Sistem, System.String[]
 Kütahya'da, Mesleki Eğitim Merkezi'nde yapılan uygulamalı beceri sınavlarının bu yıl ilk kez kamera kaydı ile yapıldığı bildirildi.

Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan, merkez bünyesinde yapılan aşçılık, ustalık, kalfalık gibi birçok sınavın bu yıl Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar gereği kamera kaydı ile uygulanmaya başlandığını söyledi.

Sınav kriterleri, uygulama biçimleri ve puanlamaların Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından belirlendiğini dile getiren Tarhan, şunları kaydetti:

"Yeni uygulama ile Kütahya Mesleki Eğitim Merkezimizde bu yıl ilk defa sınavlarımızda uyguladığımız kamera kaydı ile sınava giren bireyler uygulamalarını kesintisiz kamera kaydı nezaretinde yaptılar. Kamera kayıtlı sınavlara ayrı bir ciddiyet geldiğini söyleyebilirim. Aynı zamanda sınava giren kişiler de işlerini en iyi şekilde yapabilmek için ayrıca özveri ve özen gösterdiklerini müşahede ettik.

Sınava girenlerin birçoğunun uygulamadan memnun olduğunu gördük. Böylelikle değerlendirmeler ile diğer safhalar daha şeffaf bir şekilde yapılmış oluyor. Yine, yeni uygulama ile son 13 günde 430 uygulamalı ve teorik sınav gerçekleştirdik."

Tarhan, merkez bünyesinde yapılan kalfalık sınavına 171, ustalık sınavına ise 87 olmak üzere toplamda 258 kişinin katıldığını da sözlerine ekledi.Son Dakika! 1915 Kararı Sonrası Hollanda Maslahatgüzarı Dışişleri'ne Çağrıldı Afrin Operasyonu 35. Gününde! 100. Nokta Teröristlerden Temizlendi, Cinderes Yolu Açıldı

15 Temmuz'da Mehmetçik Vakfı'ndaki Olaylara İlişkin Davada 119 Sanık İçin Müebbet İstemi Beyoğlu'ndaki Faslı Kadına Bıçaklı Saldırının Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı