"Messa da Requiem" Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi'nde - Son Dakika

"Messa da Requiem" Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi'nde

05.11.2019 15:02

İlk kez 1874 tarihinde Milano'daki San Marco Kilisesi'nde seslendirilen Requiem, Verdi'nin en önemli ve büyük yankı uyandıran non-operatik çalışması olarak literatürde yerini almıştır.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Giuseppe Verdi'nin bestesi ,

"Messa da Requiem"i 9- 10 Kasım tarihlerinde Kadıköy Süreyya Operası Sahnesinde seslendirecek

Requiem Mass olarak da adlandırılan Requiem, İtalya'nın önemli ismi, şair ve oyun yazarı Alessandro Manzoni'nin ölümünün ardından tüm ülke yas tutmuştu veVerdi debu kaybın ardından ağıt olarak "Messa da Requiem"i bestelemiştir.

En çok seslendirilen ve en tanınmış koral eserlerden biri olma unvanına sahip olan eserin seslendirileceği konserin orkestra şefi, Zdravko Lazarov, koro şefi ise Volkan Akkoç.

Solistler; "Soprano" Perihan Artan - Evren Ekşi , "Mezzosoprano" Aylin Ateş -Barbora Hitay, Tenor Bülent Külekçi - Aydın Uştuk ve "Bas" Suat Arıkan değişimli sahnede olacaklar.

Eser, 9 Kasım 2019 Cumartesi ve 10 Kasım 2019 Pazar saat: 16.00'da Süreyya Operası sahnesinde seyircileri ile buluşacak.

 Messa da Requiem Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi'nde

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Messa da Requiem' Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi'nde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Yıkılmış metruk evde insan kafatası ve kemikler bulundu Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti