Mesut Özil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan, transfer ve ırkçılıkla ilgili sürpriz itiraf! - Son Dakika

Mesut Özil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan, transfer ve ırkçılıkla ilgili sürpriz itiraf!

3 ay önce

Arsenal'de forma giyen yıldız oyuncu Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası yaşadıklarını, milli takımda yaşadığı ırkçı saldırıları ve transfer süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Arsenal'da bu sezon yalnızca iki maçta forma şansı bulabilen ve adı uzun bir süredir Fenerbahçe'nin transfer gündemini meşgul eden Mesut Özil, Ada basınına verdiği röportajda hem geleceği hem de geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la fotoğraf çektirmesinin ardından maruz kaldığı ırkçı saldırılarla ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu.

"2021 YILINA KADAR ARSENAL'DEYİM"

"Arsenal'dan ayrılmayı düşünmüyorum. 2021 yazına kadar sözleşmem var ve bu tarihe kadar takımda kalmaya devam edeceğim. Kulübümle yeni mukavele imzalamadan önce çok düşünmüş ve kendi kendime bunun kariyerimdeki en önemli kararlardan biri olduğunu söylemiştim. Dolayısıyla Arsenal'da yalnızca bir-iki yıl daha kalmayı değil, geleceğimi kulübe adamayı istiyorum. Zaten yönetimin de niyeti bu yönde. Futbol kariyerinizde zaman zaman zorlu süreçlerden geçebilirsiniz. Ben de şu an bunu yaşıyorum. Ancak bu, kaçıp gitmek için bir sebep değil ve ben de hiçbir yere gitmiyorum. Sonuç olarak en az 2021'e kadar buradayım."

"CUMHURBAŞKANI GÖREVİNDE OLAN İNSANA SAYGI DUYARIM"

"Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ve ben bu görevdeki bir insana her kim olursa olsun saygı duyarım. Almanya'da doğmuş olsam dahi Türkiye, benim atalarımın memleketi. Şayet Angela Merkel de Londra'da olsa ve benimle görüşmek isteseydi aynısı yapardım. Bu, yalnızca bir ülkenin en yüce makamındaki bir kişiye duyduğunuz saygının bir göstergesidir. Sayın Erdoğan ile çekilen fotoğrafımın ardından kendimi, insanlar tarafından saygı duyulmayan ve korumasız biri gibi hissettim. Almanya'daki siyasiler bile bana ırkçı saldırılarda bulundu. Bu süreçte milli takımdan hiç kimse çıkıp 'Hey, kesin! O, bizim oyuncumuz ve kendisine bu şekilde hakaret edemezsiniz.' demedi. Herkes sessizliğini korudu ve yaşananları seyretti." ifadelerini kullandı.

Mesut Özil 2018 Dünya Kupası'nda yaşadığı ırkçı saldırıyı da anlattı. Özil, "Elendiğimiz maçta saha kenarına geldiğimde Alman taraftarlar bana 'Evine dön ve kendini s**tir Türk domuzu.' gibi şeyler söyledi. Turnuvadan önce Leverkusen'deki hazırlık maçında top İlkay Gündoğan'a geldiğinde tüm stadyum onu yuhalamaya başladı." dedi.

Mesut Özil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan, transfer ve ırkçılıkla ilgili sürpriz itiraf!
Amerikalı şampiyon boksör Patrick Day, nakavt olduğu maçtan dört gün sonra öldü

Milan'ın hocası Pioli'den Hakan Çalhanoğlu açıklaması: Ayrılığı söz konusu değil

Alman basınından, asker selamı vermeyen Kaan Ayhan ve Kenan Karaman Milli Takım'dan atılabilir iddiası

Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 12:51 Son Dakika

Beren Saat'in yere yatarak verdiği poz takipçilerini ikiye böldü
Tarladan ürün aldı, parasını sulama borusuna sıkıştırıp gitti Bakan Selçuk, okul müdürünün velilere gönderdiği mesajı paylaştı