Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı - Son Dakika

Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı

18.11.2020 11:41

Almanya Milli Takım formasını yaşadığı ırkçı saldırı nedeniyle bırakan Mesut Özil, İspanya'dan 6 gol yiyen Almanya için göndermede bulundu. Özil, "Jerome Boateng'i Milli Takım'a çağırmanın tam zamanı" ifadelerine yer vererek önemli futbolcuların takıma çağrılmamasını eleştirdi.

Dün UEFA Uluslar Ligi grup maçında İspanya ile Almanya karşı karşıya geldi. Otoriteler maçın iki taraf için de zor geçeceğini düşünürken İspanya ilk yarıda bulduğu 3 golle rahat bir oyun ortaya koydu. Machester City'nin yıldızı Ferran Torres'in yıldızlaştığı maçta Almanya'yı 6 golle geçen İspanya panzerleri bozguna uğrattı.

Yeni bir jenerasyon yakalamak isteyen Almanya aldığı ağır yenilgi sonucu eleştirilerin hedefi oldu. Almanya Milli Takım formasına yaşadığı ırkçı saldırılar nedeniyle veda eden Mesut Özil de tarihi hezimetin ardından Twitter hesabından çok konuşulacak bir gönderme yaptı.

"BOATENG'İ MİLLİ TAKIM'A ÇAĞIRMANIN TAM ZAMANI"

Özil 6-0'lık maçın ardından yaptığı paylaşımda, " Jerome Boateng'i Milli Takıma çağırmanın tam zamanı" ifadelerini kullandı ve önemli futbolcuların milli takıma çağrılmamasını eleştirdi.

Mesut Özil, İspanya'dan 6 gol yiyen Almanya'ya göndermede bulundu

Almanya Milli Takımı yeni bir jenerasyon yakalamak adına Thomas Müller, Jerome Boateng ve Mats Hummels gibi isimlere davet göndermiyor.

Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı

Son Dakika Spor Mesut Özil'den 6 gol yiyen Almanya'ya 'Boateng' göndermesi: Tam zamanı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)
  • KOMİK: kardeşim bak şimdi. ben alman futobl federasyonundan ve löwden iyi olduğumu iddia etmiyorum. ancak yeni jenerasyonu, klüplerinde parlamayan oyunculara göndeermek çok budalaca. milli takım, oyuncu parlatma yeri değil. aksine parlayan oyuncuları alırsın oraya. direkt 11 oynayabilecek oyuncuları alırsın. tarla mı bu? kaldı ki jenarasyon yakalamak, adı üstünde. yakalamak. yani var olan bir şeyi muhafaza etmek. e senin yeni jenerasyonun yok ki. 23 yaş altı alman savunmacı söyleyin bana iyi olan. yok! Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü