Mete'den Koparmada Altın - Son Dakika

Mete'den Koparmada Altın

10.03.2015 01:24
Mete'den Koparmada Altın, System.String[]

Fransa'nın başkenti Paris'te devam eden Büyükler Dünya Halter Şampiyonası'nda dördüncü akşam seansında podyuma çıkan erkekler 69 kiloda Mete Binay koparmada dünya şampiyonu oldu.

Binay ilk hakkında 154 kiloyu, ikinci hakkında 157 kiloyu kaldırdı. Mete Binay son hakkında ise 166 kiloyla dünya rekorunu denedi, ancak başarılı olamadı ve 157 kiloluk kaldırışıyla altın madalyayı kazandı.

Ekrem Celil ise koparmadaki ilk hakkında 138 kiloda başarılı olamadı, ikinci hakkında 138 kiloyu kaldırırken, son hakkında 141 kiloda da başarılı olamayınca koparmayı 138 kiloyla 18. sırada tamamladı.

Bu kiloda gümüş madalyayı Rus sporcu Oleg Chen 156 kiloluk kaldırışıyla, bronz madalyayı ise Çinli sporcu Deshang Tang 155 kiloluk kaldırışıyla elde etti.

Silkmede Mete Binay ilk hakkında 173 kiloluk kaldırışıyla başladı. İkinci hakkında 177 kiloda başarılı olamadı ve son hakkında bu kiloyu kaldırarak silkmede 10. olabildi.

Ekrem Celil ise silkmede ilk hakkında 173 kiloda başarılı olurken, ikinci ve üçüncü haklarında 177 kiloluk kaldırışı yapamadı ve müsabakayı silkmede 173 kiloyla tamamladı.

Ekrem Celil silkmedeki 173 kiloluk kaldırışıyla 19. sırada kalırken, toplamda ise 18. oldu. Bu kiloda silkmede altın madalyayı 186 kiloluk kaldırışıyla Çinli sporcu Deshang Tang, gümüş madalyayı ise diğer Çinli sporcu 185 kiloyla kazandı. Bronz madalyanın sahibi ise (B) Grubunda yarışan ve 182 kiloluk kaldırış yapan Koreli Jeongsik Won oldu.

Toplamda dünya şampiyonluğunu Çinli sporcu Deshang Tang 341 kiloyla kazandı. Dünya ikinciliğini Rus Oleg Chen 336 kiloyla ve dünya üçüncülüğünü ise Çinli sporcu Chao Wu 335 kiloyla elde etti.

Şampiyonada yarın müsabakalara ara verilecek. 10 Kasım'da ise erkekler 77 kiloda Semih Yağcı podyuma çıkacak.

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Mete'den Koparmada Altın - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı da sosyal medyadaki akıma katıldı! İşte Suriye'deki şehir hastanesinin son hali Mikel Arteta, Mesut Özil'i Premier Lig kadrosunun dışında bıraktı TBMM Başkanı Şentop Ermenistan'ın ambargo söylemini değerlendirdi: Fıkra olarak anlatılacak bir şeydir Ayak bileğinden sakatlanan Hakan Çalhanoğlu Celtic maçında yok Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı