Meteoroloji'den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek - Son Dakika

Meteoroloji'den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek

23.01.2022 17:26

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan karlı ve soğuk hava dalgası kuvvetini artırırken Meteoroloji'den bir kritik uyarıda İstanbul'a geldi. Gece boyunca İstanbul'da yağan kar, hava uzmanları tarafından fragman olarak nitelenirken Meteoroloji, kuvvetli kar yağışının ve fırtınanın 3 gün boyunca süreceği bilgisini verdi, vatandaşları yaşanacak olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, halen aralıklarla devam eden kar yağışlarının gelecek 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ FIRTINA DA BEKLENİYOR

Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul'un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek

BUZLANMA VE DON OLAYLARINA DİKKAT

Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BOĞAZ'DA GÖRÜŞ MESAFESİ AZALACAK

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

YORUMLAR
500
Milletin Sesi İstanbul mitinginin ayrıntıları netleşti: CHP'li vekiller Kılıçdaroğlu'nu halkın içinden dinleyecek Milletin Sesi İstanbul mitinginin ayrıntıları netleşti: CHP'li vekiller Kılıçdaroğlu'nu halkın içinden dinleyecek Türk kadınlarının tarihi zaferi! 5 milli boksörümüz de altın madalya kazandı Türk kadınlarının tarihi zaferi! 5 milli boksörümüz de altın madalya kazandı Artvin -Ardahan Sahara Geçidi'nde Mayıs ayında kar yağışı Artvin -Ardahan Sahara Geçidi'nde Mayıs ayında kar yağışı
Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Meteoroloji'den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek - Son Dakika


Advertisement