Son Dakika Haberleri: Meteorolojiden İstanbul ve İzmir İçin Sel Baskını Uyarısı

Meteorolojiden İstanbul ve İzmir İçin Sel Baskını Uyarısı

10 ay önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul, İzmir ve Balıkesir çevrelerinde öğleden sonra beklenen kuvvetli yağışa karşı, olumsuzluklara tedbirli olunması gerektiğini uyarısı yaptı.

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Çorum'un batı ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

TRAKYA, İSTANBUL, KIYI EGE YAĞIŞLI

Kıyılarda sağanak iç kesimlerde yağmur şeklinde görülecek yağışların öğle saatlerinde Trakya, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale'de, akşam saatlerinde Kıyı Ege ile İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/saat), Güney Ege'de kuvvetli (40-60 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR BEKLENMİYOR, YAĞMUR GELİYOR

Öte yandan Meteoroloji'den İstanbul'a kar yağması konusunda herhangi bir uyarı veya açıklama yapılmadı. Bu doğrultuda, İstanbul'a kar yağması beklenmiyor.

Yurt genelinde hava sıcaklıkları iç ve Batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek ve hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Genellikle güney ve güneybatı (lodos), gece saatlerinden sonra Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son yapılan açıklamaya göre İstanbul'da öğleden sonra kuvvetli yağış bekleniyor. Bugün (Pazar) öğle saatlerinden itibaren görülecek olan sağanak yağışların, il genelinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.

İZMİR'DE ÖĞLEDEN SONRA KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, " İzmir'de Pazar öğle saatlerinden itibaren görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, il genelinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli güneybatılı (lodos) rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.
Emekliye, Ocak Ayında En Az 307 Lira Zam Yapılacak Üniversite Öğrencisi, Atış Poligonunda Kafasına Sıkarak İntihar Etti

3 Çocuğunun Boğazını Kesen Anne: Benden Sonra Rezil Olmasınlar Diye Kestim