Metin Keçeli: Aziz Yıldırım Sinirinden Öyle Konuşuyor - Son Dakika

Metin Keçeli: Aziz Yıldırım Sinirinden Öyle Konuşuyor

17.02.2012 15:47
Metin Keçeli: Aziz Yıldırım Sinirinden Öyle Konuşuyor, System.String[]

Beşiktaş 2.Başkanı Metin Keçeli, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçen sezonki Beşiktaş -Trabzonspor karşılaşmasına yönelik sözlerinin, içerisinde bulunduğu asabi ortamdan kaynaklandığını söyledi.

Beşiktaş 2. Başkanı Metin Keçeli, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçen sezonki Beşiktaş -Trabzon spor karşılaşmasına yönelik sözlerinin, içerisinde bulunduğu asabi ortamdan kaynaklandığını söyledi.

Keçeli, A Haber'den Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığına adaylığıyla ilgili resmi hiç bir girişimin olmadığını belirterek, " Şenes Erzik, şu ortamda biricik adaydır. Herkesin bu konuda uzlaştığını düşünüyorum. Aksini söyleyenlerin başka niyetleri olduğunu düşünürüm" dedi. Keçeli, Avrupa Ligi'nde turun geçilmesi durumunda yüksek olasılıkla Atletico Madrid'in rakip olacağını belirterek, ""İsmi çok büyük olan bir takım. Arda'yı da burada Atletico formasıyla görmek ilginç olacak; anacak Beşiktaş gerekeni yapacaktır. Türk futbolu ve Beşiktaş. rakip ne kadar büyük olursa olsun yerde sürünmez." diye konuşu.

İşte Metin Keçeli'nin sözleri:

"Sanırım Aziz Yıldırım, içinde bulunduğu, asabi ortamdan dolayı Trabzonspor maçımızın incelenmesini istiyor. Aziz Yıldırım'ı kişisel anlamda severim. Kendisiyle 20 yılı aşkın bir yöneticilik diyaloğumuz var. Arkadaş canlısı bir insan. Bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını isterim. Mağduriyeti olduğunu biliyorum; ama bu koşullarda başka yerlere göndermede bulunmasını anlamadım.

Geçen sezon Trabzonspor'la yaptığımız maçta lig 4. olarak Avrupa'ya gitmemiz garanti olacaktı. Maçın tansiyonu çok yüksekti. Saha içierisinde va dışında kavgalar çıktı.Tribünde kavga çıktı, tartışmalar oldu. Yıldırım'ın Beşiktaş-Trabzonspor maçına göndermede bulunması ancak kendisinin şu anda içerisinde bulunduğu asabi ortamdan kaynaklanabilir. Değişik bir şey söylemek istemiyorum. Kendisine Allah kolaylık versin, umarım en kısa sürede aramıza döner.

ŞENES ERZİK'İ İSTEMEYENLERİN BAŞKA BİR AMACI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM

Yıldırım Demirören'in TFF başkan adaylığını kendisinden duymadım. Basında bir takım yorumlar olduğunu biliyorum; ama resmi olarak adaylığını koyduğu anlamanı gelmez. Sayın spor bakanı sayın Erzik'i ikna etmiş ve belli bir konsensüs sağlanmış. Şu ortamda fedekarlık yapan Şenes Erzik'tir. Türk futbolunun bulunduğu yerden ileriyi sürükleyecek bir isimdir. Ben Erzik ismi üzerinde bir uzlaşma olduğunu düşünüyorum. Şu sortamda Erzik'in adaylığını istemeyenlerin farklı amaçları olduğunu düşünüyorum.Bu koşullarda yapılması gerekenleri, TFF çerçevesinde alınacak disiplin kararını en iyi Şenes Erzik bilir.

ATLETİCO KARŞISINDA YERLERE SERİLMEYİZ

Braga galibiyetinin Türk futbolunun yük akı olduğunu dile getiren Keçeli, bir sonraki turda yüksek olasılıkla Atletico Madrid'le eşleşileceğine vurgu yaparak, "Önce rövanş maçını alalım, sonra Atletico'yu düşünürüz. Arda'nın İstanbul'a Atletico formasıyla Beşiktaş'a gelmesi ilginç bir durum. Bizi orada iyi temsil ediyor. Onun başarısı Türk futbolunun daha iyi temsilini sağlar. Bir dönem Nihat Kahveci böylesine başarıyla ülkemizi temsil etmişti. Atletico Madrid, yeni teknik direktörüyle çıkışa geçti. Çok iyi futbolculardan kurulu bir ekip. Lazio'yu İtalya'da 3-1 yenmek çok önemli... Tabii ki Atletico Madrid'in dünya futbolunda büyük bir ismi var; ama Beşiktaş ve Türk futbolu yerlere serilmez. En iyisini yapacağız. Gücümüzü göstereceğiz.

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN YENİLMESİ GEREKEN BİR TAKIM OLDUĞUNU BİLEREK OYNAMALILAR

Bizim takımımız, tam konsantrasyonla sahaya çıktıkları zaman Gençlerbirliği maçından kolay yenebilirler; anrcak futbolcularımızın yenilmesi gereken bir rakiple oynadıklarının farkına varmaları gerekir."

Metin Keçeli: Aziz Yıldırım Sinirinden Öyle Konuşuyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Metin Keçeli: Aziz Yıldırım Sinirinden Öyle Konuşuyor - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Azerbaycan'ın şehit düşen milli kahramanı Albay Şükür Hemidov: Askerlerim hep topraklarımızı ne zaman kurtaracağız diye soruyordu Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı