Metropoll araştırmadan dikkat çeken sonuçlar! Erdoğan'ı onaylamauanların oranı 47.3 olarak belirlendi - Son Dakika

Metropoll araştırmadan dikkat çeken sonuçlar! Erdoğan'ı onaylamauanların oranı 47.3 olarak belirlendi

28.05.2022 00:36

Metropoll'un son araştırmasında katılımcılara "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Vatandaşlar arasında onaylayanların oranı yüzde 44.4, onaylamayanlar ise yüzde 47.3 olarak belirlendi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyesi olmak için başvuruda bulunmalarının ardından dünya gözü bu bölgeye çevrildi. Bu karara ilk olarak sınırlarında NATO üyesi ülke istemeyen Rusya karşı çıkmıştı. Öte yandan iki ülke de bugüne kadar Türkiye'nin iadesini talep ettiği FETÖ ve PKK mensubu teröristler konusunda olumlu geri dönüş yapmadı. Teröre verdikleri destek nedeniyle Türkiye, iki ülkenin de üyeliklerine oylamada "hayır" oyu vereceğini açıkladı. Bu süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İskandinav ülkeleri terör örgütü misafirhaneleri gibi. Olumlu bakmamız mümkün değil" açıklamalarında bulunarak iki ülkeden de somut adımlar istedi.

ERDOĞAN'IN İKİ ÜLKEYE KARŞI TAVRININ ETKİSİ

Metropoll'un Türkiye'nin Nabzı Mayıs 2022 araştırmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya alınmasına karşı tavrının etkisi irdelendi. Ankette vatandaşlara "Genel olarak düşündüğünüzde, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" diye soruldu.

ONAYLAYANLARIN ORANINDA ARTIŞ

Buna göre, onaylayanların oranı yüzde 44.4, onaylamayanlar ise yüzde 47.3 olarak belirlendi. Öte yandan "Fikrim Yok/Cevap Yok" diyenlerin oranı ise 8.4 oldu. Böylece bir önceki ankete göre Erdoğan'a destek verenlerin oranı yüzde 2,3 arttı. Bu artışın nedeni, Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerini veto etmesi olarak yorumlandı.

Son anketten dikkat çeken sonuç! Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya alınmasına karşı tavrının etkisi
Son anketten dikkat çeken sonuç! Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya alınmasına karşı tavrının etkisi
Son anketten dikkat çeken sonuç! Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya alınmasına karşı tavrının etkisi
YORUMLAR
500
Bahçeli'den 'Üçlü Muhtıra' yorumu: Ülkemiz lehine stratejik bir kazanım, milli bir başarıdır Bahçeli'den 'Üçlü Muhtıra' yorumu: Ülkemiz lehine stratejik bir kazanım, milli bir başarıdır TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu Türkiye, İsveç, Finlandiya ve NATO arasındaki dörtlü görüşmenin ardından NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ilk açıklama geldi Türkiye, İsveç, Finlandiya ve NATO arasındaki dörtlü görüşmenin ardından NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ilk açıklama geldi

Son Dakika Güncel Metropoll araştırmadan dikkat çeken sonuçlar! Erdoğan'ı onaylamauanların oranı 47.3 olarak belirlendi - Son Dakika


Advertisement