Metroseksüel İmam' Yuvacı, Kırım'dan Sınır Dışı Edildi - Son Dakika

Metroseksüel İmam' Yuvacı, Kırım'dan Sınır Dışı Edildi

5 yıl önce

Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürülmesiyle iki ülke arasında gerilen ilişkiler, Denizli'de şık giyinip, sürekli cilt bakımı yaptırdığı için adı 'Metroseksüel imam'a çıkan 48 yaşındaki Hikmet Yuvacı'yı da vurdu.

Metroseksüel İmam' Yuvacı, Kırım'dan Sınır Dışı Edildi, System.String[]

Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürülmesiyle iki ülke arasında gerilen ilişkiler, Denizli'de şık giyinip, sürekli cilt bakımı yaptırdığı için adı 'Metroseksüel imam'a çıkan 48 yaşındaki Hikmet Yuvacı'yı da vurdu. Yuvacı, geçen mart ayından bu yana Rusya Federasyonu Diyanet İşleri Koordinatörü olarak görev yaptığı Kırım'dan sınır dışı edildi.


Denizli'de bir camide görev yaparken, "Günde 5 kez insanların önüne çıkıyorum. Bakımlı olmak, şık giyinmek zorundayım. Dinimiz de güzel görünmeyi emretmektedir. Özellikle camilere giderken güzel takıların takılması istenir. Ben de bu nedenle cemaatimize bakımlı görünmek ve örnek din adamı olabilmek için kılık kıyafetime dikkat ediyorum. Günde iki kez tıraş oluyorum ve hep takım elbise giyiyorum. Tırnak bakımımı bile düzenli bir şekilde yaparım" diyen imam Hikmet Yuvacı, bu sözleriyle dikkati çekmişti. Bakımlı olması nedeniyle ismi Denizli'de 'Metroseksüel imam'a çıkan imam Yuvacı, daha önce 5 yıl Kırım ve St. Petersburg'da görev yaptığı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçen mart ayında Rusya Federasyonu Diyanet İşleri Koordinatörü olarak atandı. Yeni görevlendirme kapsamında görev yaptığı Kırım'da iki cami ile bir medresesinin yapımını organize edip, soydaşlara din hizmeti veren Yuvacı, Rus uçağının düşürülmesi nedeniyle Kırım'dan sınır dışı edildi.


Yuvacı yaşadıklarını anlatarak, "Rus uçağının düşürülmesinden sonra Türkler'e karşı nefret duygusu oluşmaya başladı. Bizleri oradan çıkarmak istediler. Ofisimizi bastılar, pasaportuma el koydular. Gözaltına aldılar, 7-8 saat sorguladılar, bir şey bulamadılar. Zaten orada devlet olarak şeffaf çalışıyoruz. Rusya'nın istihbaratçıları bize sıkıntı verdiler. Sonuçta mahkemeye sevk edildim. Sınır dışı edilmeme karar verildi. Orada yaşayan Türkler, işadamları büyük sıkıntı içindeler. Rusya'nın Türkler'e karşı olan nefret duygusundan dolayı sınır dışı edilmek zorunda kaldım. Tekrar memleketime Denizli'ye döndüm" dedi. - Denizli

Haber Yayın Tarihi: 22.12.2015 01:25 Kaynak: DHASon Dakika

Şampiyonaya katılmak isteyen Kenan Sofuoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan izin çıkmadı
Kına gecesinde damadını öldüren kayınpederden kan donduran ifade: Öldürmek için fırsat kolluyordum Türkiye'nin gündemindeki Atakan Kayalar, sosyal medyayı ikiye böldü