"Mevlana'nın Çağrısı"Bale Sahnesinde - Son Dakika

"Mevlana'nın Çağrısı"Bale Sahnesinde

05.01.2012 14:20

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği ve kapalı gişe oynayan "Mevlana'nın Çağrısı", yeniden izleyiciyle buluşuyor.

Prömiyer gecesi izleyiciyi büyüleyen eser, 7 Ocak Cumartesi ve 10 Ocak Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden sahnelenecek. Mevlana'nın hayatından ve felsefesinden esinlenerek oluşturulan bale eserinde 40 dansçı sahne alıyor.Sufi dönüşleri modern dans ile birleştirerek yaptığı " Derwish in Progress " solosuyla Avrupa'da en iyi dansçı ödülünü alan Ziya Azazi ise solo dansıyla izleyenlerin nefesini kesiyor.

Ziya Azazi sahne alacak

İlk temsilinde Antalyalı sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Mevlana'nın Çağrısı

; konusu ile olduğu kadar Can Atilla'nın bestelediği etkileyici müzikleri ve Mehmet Balkan'ın güçlü koreografisiyle de izleyiciyi başından sonuna sürükleyici bir atmosferin içerisine çekiyor. Lale Balkan'ın sahneye koyduğu eserin librettosu ise Şefik Kahramankaptan'ın. Eserde dekor Tayfun Çebi , kostüm Funda Çebi imzasını taşırken , eserde ışık tasarım Mustafa Eski'ye , video tasarım ise Şafak Türkel'e ait.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Mevlana'nın Çağrısı'Bale Sahnesinde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Trump, kilise için verdiği parayı sayarak bağış kutusuna attı Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı