Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı - Son Dakika

Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı

05.01.2012 11:11
Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı, System.String[]

Adana'da Özel Burç Okullarınca, düzenlenen Hz.

Adana'da Özel Burç Okullarınca, düzenlenen Hz. Mevlana'yı Anma Gecesine katılanlar salonda yer kalmayınca programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Geceye Uganda'dan gelen öğrencilerin İstiklal Marşını okumaları damgasını vurdu. Misafir 12 Ugandalı öğrenci İstiklal Marşını kusursuz okurken ayakta alkışlandı. Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri'nin açılış konuşmasının ardından Musiki Grubunun konseriyle devam eden gecede Burç Anaokulu'nun minik öğrencileri Sema Gösterisi sundu. Dakikalarca alkışlanan minik öğrencilerin gösterisi, izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Eğitimci Yazar Fahrettin Zeki Onan'ın, izleyenleri zaman zaman düşündüren, zaman zaman da güldüren konuşması uzun süre alkışlandı. Etkili hitabıyla izleyenlere mesajlar veren Onan'ın konuşmasının ardından Musiki Grubu "Salavatı Şerife ve Ezan' okudu. Geceye katılan AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, yaptığı konuşmada, Mevlana'yı anlatarak, onun dilden dile dolaşan özlü sözlerinden örnekler sundu. Çetinkaya, hoşgörünün simgesi Mevlana'nın bütün insanlığa ulaştığını belirterek, "Onun özünde Kur'an vardır. Yönü de, Allah Resulü'ne dönmüş bir yoldur. Allah ve Resulünün yolunda 'Hamdım, piştim, yandım' demiştir" diye konuştu. Konuşmaların ardından insanlık adına hayırlı işler gerçekleştiren kişi ve kuruluşlara plaket verdi.

Terörle mücadelede eşi şehit olmasına rağmen acısını bir tarafa bırakıp Van'da deprem felaketi yaşayan insanlar için kapı kapı dolaşıp yardım toplayan İnci Kılıçarslan'a "kahramanlık plaketi" Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından verildi. Törende, İnci Kılıçarslan'ın üç çocuğunun eğitiminin ise Burç Okulları tarafından üstlenildiği açıklandı. Kurulduğu günden beri "kimsesizin kimsesi" olan ve son olarak Van'dan gelen bin aileye kucak açan Kimse Yok mu Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Elibal, plaketini Milletvekili Necati Çetinkaya'dan aldı.

Örnek eğitimci Ali Kılıç'a İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, 4 binden fazla çocuğa eğitim imkanı sağlayan Altın Çocuk Okuma Salonları Derneği Başkanı İbrahim Akyürek'e Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, gecenin ana sponsoru Menderes Süslü'ye Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, sponsorlar Nihat Yüksel'e ödülünü Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, köse baklavaları adına Veli Karahan'a plaketini ise Burç Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şeker verdi.

Yangın çıkan bir evde anne ve çocuklarını, hayatını riske atarak kurtaran çevik kuvvet polisleri adına Salih Kara ise ödülünü Kozan Belediye Başşkanı Kazım Özgan'ın elinden aldı.

Bu arada, yoğun katılım nedeniyle HiltonSA Oteli'nin en büyük salonunda yer kalmazken, bazı katılımcılar töreni ayakta izlemek zorunda kaldı. Mevlana gecesine, Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili ve MKY üyesi Necati Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Genel Sekreterliğine atanan Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Arık, Burç Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şeker, Genel Müdür Sultan Sözeri ile kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı
Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Mevlana Sevgisi Salonlara Sığmadı - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı