Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Son Dakika

Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı

03.06.2014 11:01
Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı, System.String[]

Mevlana Üniversitesi, üniversite tarihi boyunca hep hatırlanacak ilk mezuniyet törenini hüzün ve sevincin alabildiğine yaşandığı törenle gerçekleştirdi.

Mevlana Üniversitesi, üniversite tarihi boyunca hep hatırlanacak ilk mezuniyet törenini hüzün ve sevincin alabildiğine yaşandığı törenle gerçekleştirdi. Mühendislik ve eğitim fakültelerinde okuyan 251 öğrenci, hocalarının, ailelerinin ve arkadaşlarının katıldığı törenle kep fırlattı.

Üniversitenin spor salonunda yapılan törene Mütevelli Heyeti Başkanı M. Yaşar Gül, Rektör Prof. Dr. Bahattin Adam, akademisyenler, öğrenciler, öğrencilerin aileleri ve arkadaşları katıldı. İlk mezuniyet töreninin açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Bahattin Adam, "İlk mezunlarımızı vermenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gönlünü ortaya koyan öğrenci, öğretmen ve aileler bugünü görene kadar büyük bir emek verdi. Biz üniversite olarak öğrencilerimize, mesleki bilgi ve beceriyle birlikte evrensel insani değerleri öğretmeye gayret ettik. Bugün ve bundan sonraki zamanlarda mezun edeceğimiz Mevlana Üniversitesi öğrencilerinin farkı bu olacak." dedi. Rektör Prof. Dr. Bahattin Adam, konuşmasını tamamladıktan sonra mezuniyet töreninin sunuculuğunu yapan İlker Gültekin’e bölüm birincilerinin talep etmeleri halinde üniversitede asistan olarak görev yapabileceklerini söyledi. İlker Gültekin, bu bilgiyi öğrenci ve mezunlarla paylaşınca salon alkışa boğdu.

MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Mevlana Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı M. Yaşar Gül de mezun öğrencilere bugün hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadıklarını söyledi. Öğrencilerin 4 yıl boyunca hocaları ve arkadaşlarıyla yakın dostluklar kurduğuna inandığını belirten Gül, "Mezunlarımızın yüzündeki mutluluk her şeye değer, bundan sonraki hayatlarında Allah yardımcıları olsun." dedi. Konuşması sırasında ağlamamak için kendini tutan M. Yaşar Gül, "Bu sevdanın adı insan yetiştirmektir, nesil inşaa etmektir." cümlesinin ardından gözyaşlarına boğuldu.

Konuşmaların ardından üniversite, fakülte ve bölüm birincileri kürsüye davet edilerek diplomaları ve ödülleri verildi. Törende, üniversite dönem birincisi Fatma Bülbül, mezuniyet kütüğüne ilk birincilik plaketini çaktı. Bülbül, düzenli çalışmanın sonucunu üniversite birincisi olarak aldığını belirtti ve üniversite yönetimine, hocalarına teşekkür etti. Konya’da Gençler Basketbol kategorisinde 2 yıl üst üste şampiyon olan Mevlana Üniversitesi Basketbol Takımı da sahneye çıkarak ödül aldı. Ödüllerin takdiminin ardından mezun öğrenciler, sahneye çıkarak keplerini attı. Öğlencilerin birbirlerine başarı dileyerek vedalaştığı anlarda duygu yüklü, gözyaşı yüklü anlar yaşadı.


İLKER GÜLTEKİN

Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı
Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı
Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Mevlana Üniversitesi'nde İlk Mezuniyet Heyecanı - Son Dakika


Son Dakika

Evinin penceresinden beton zemine düşen yaşlı adam, feci şekilde can verdi 19:21 Evinin penceresinden beton zemine düşen yaşlı adam, feci şekilde can verdi Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz 19:16 Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz Konya'da öğrencisine kötü davranan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı 19:11 Konya'da öğrencisine kötü davranan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı
Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı 18:54 Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş 18:30 F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:42 Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla
Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı 17:33 Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü 17:01 İddaa, temsilcimiz Beşiktaş'a şans vermedi! Galibiyete açılan oran sonucu hayrete düşürdü
Advertisement