Mevlid-i Nebi Haftası - Son Dakika

Mevlid-i Nebi Haftası

26.10.2020 12:17
Mevlid-i Nebi Haftası, System.String[]

Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla düzenlenen "2020 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla düzenlenen "2020 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Şahin, Cavit Yurttaş Camii avlusunda, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünün Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl gerçekleştirdiği Mevlid-i Nebi Haftası'nın ilk günü olduğunu ifade etti.

Hafta vesilesiyle il ve ilçelerde de müftülükleri vasıtasıyla çeşitli programlar gerçekleştireceklerini belirten Güven, şunları söyledi:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Mevlid-i Nebi Haftası'na bir tema belirliyor. Bu yıl ki teması 'Peygamberimiz ve Çocuk.' Hem evimizin neşesi, hem geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın daha çocuk yaşında iken kendilerine ne tür bilgiler öğretmemiz gerektiği, kendilerini nasıl eğitmemiz gerektiği hususunda bu hafta boyunca inşallah çeşitli programlar gerçekleştireceğiz. Özellikle Peygamberimizin çocuklara sevgi, şefkat ve merhametle nasıl davrandığını, Peygamberimizin çocuklara muamelesinin nasıl olduğunu çeşitle programlar vesilesiyle dile getireceğiz. Aslında bundan maksat Peygamberimizi örnek alarak, bugünün Müslümanları olarak, bugünün anne babaları olarak çocuklarımıza ve ümmetin evlatlarına nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmek, öğretmek ve yaşatmaktır."

Şahin, Mevlid-i Nebi Haftası'nın başta din görevlileri ve gönüllüleri olmak üzere bütün Kayseri halkına hayırlar getirmesini diledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mevlid-i Nebi Haftası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Karısının iç çamaşırlarını giyen kocanın hayatı 2017 yılında Amsterdam'da bulduğu işle değişmiş Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat artışı yapan 208 firmaya ceza kesti Swap faizinin artırılmasından sonra düşüşe devam eden dolar 8.12 liradan işlem görüyor Berk Oktay ve Yıldız Çağrı Atiksoy koronavirüse yakalandı Son Dakika! AYM, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün bastırılması kapsamında hareket eden sivillerin bu fiilleri nedeniyle suçlu olmadığına karar verdi Otobüste kadınlara bakarak kendisini tatmin eden vatandaştan iğrenç savunma: İki taraflı zannettim İşçiler gözlerine inanamadı! İnşaat kazısında yüzlerce yıllık yeraltı mağarası bulundu Eşi tarafından pompalı tüfekle vurulan kadın, vurulmadan önceki anın fotoğrafını çekti